Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler

Atölye Çalışmaları

Huzurevimizde kalan yaşlıların sosyal ve ruhsal yönden desteklenmeleri amacıyla;   sağlık durumları, mesleki bilgi, becerileri olan yaşlılar tespit edilerek yetenekleri doğrultusunda atölyeler oluşturulmuştur.

Yaşlılarımız oluşturulan biçki-dikiş, koltuk kaplama, hediyelik eşya ve tamir ?bakım ?onarım  atölyelerinde , boş vakitlerini değerlendirirken aynı zamanda huzurevimizde ihtiyaç duyulan hizmet ve malzemelerin üretimine gönüllü olarak katkı sağlamaktadırlar.
Atölyemizde üretilen hediyelik kumaş çantalar, dekoratif yastıklar, yatak örtüsü takımları, masa örtüleri, bebek setleri, emitasyon takılar her yıl Geleneksel Huzurevi Kermesi ve Yiyecek Şenliği?nde huzurevi sakinleri yararına satışa sunulmaktadır. Atölyemizde tüm huzurevi sakinlerimizin terzilik işleri de ( fermuar-paça ?tamirat-ütü, vb.) yapılmaktadır.>

Huzurevi Türk Halk Müziği Korosu
Huzurevimizde yaşayan yaşlılarımıza sosyal ve psikolojik rehabilite amaçlı olarak 2005 yılında çalışmalarına başlayan 15 bayan - 15 erkek toplam 30 kişiden oluşan bir koro oluşturulmuştur. Koro içinde görev alan şef, saz sanatçıları, solistler dahil diğer elemanların tümü huzurevi sakinlerinden oluşmaktadır. Huzurevi Türk Halk Müziği Korosu verdiği konserlerle büyük beğeni kazanmaktadır.
Kardeş Huzurevi Projesi
Yerel yönetimlere bağlı huzurevleri arasında karşılıklı bilgi, organizasyon, panel, vb. koordinasyonun sağlanması, karşılıklı yaşlı misafir etme, vb. etkinlikler düzenlemek hedeflenmiştir. Bu amaçla 2006 yılında Huzurevi Şube Müdürlüğümüz ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Akseki Ormanalı Abdullah- Nerime Turan Huzurevi Müdürlüğü arasında proje hedefleri doğrultusunda karşılıklı yaşlı misafir ağırlama, bilgi alışverişi gerçekleştirilmiştir.
Geleneksel Huzurevi Kermesi ve Yiyecek Şenliği
Huzurevi Kermesi ve Yiyecek Şenliği 1996 yılından beri geleneksel olarak her yıl mayıs ayının son pazar günü Huzurevi bahçesinde yapılmaktadır. Amacımız, Bursalı hemşerilerimizin huzurevine gelişini sağlamak, huzurevini tanıtmak, gün içerisinde sakinlerimizle-halkımızın bütünleşerek güzel bir gün geçirmesini sağlamaktır. Huzurevi Kermesi ve Yiyecek Şenliğine Bursamızın bilinen firmaları , belediyemizin birimlerimiz , Sivil Toplum Kuruluşları, Engelli Dernekleri stand açarak gün boyu şenlik havasında huzurevi sakinlerimizle bir gün geçirmektedirler. Huzurevi Kermes ve Yiyecek Şenliğimizde ayrıca yıl boyunca atölyemizde yaşlılarımızın yaptıkları el işleri, mefruşat, ahşap, takı ve hediyelik eşyalar satışa sunulmaktadır.

İLGİLİ HABERLER

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
Bursa Hayvanat Bahçesi
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi    Acemler - OSMANGAZİ / BURSA | Tel : 0224 444 16 00 |
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinasyon Merkezi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları