YILIN VATANDAŞI

2021 yılında her ay önemli bir sosyal sorumluluk örneği ile birlik ve beraberliğimizi güçlendirip, yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizi yaşatarak şehrimize değer katan ve örnek davranış sergileyerek seçilen “ayın vatandaşları” arasından “yılın vatandaşını” sizlerin oylarınızla belirliyoruz.
Yılın Vatandaşı; 2022 yılının Ocak ayındaki ilk Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında açıklanacaktır.

Sizce yılın vatandaşı kim olmalı?

Ali Koçak

Ali Koçak kendi imkanları ile 700’e yakın sokak hayvanını düzenli olarak besleyerek can dostlarımıza destek sağlamaktadır.


Oy Kullan

Başköylü Kadınlar

Başköylü Kadınlar, köy fırınlarında hayır severler tarafından gönderilen unlardan ekmek yapıp satarak köy caminin yapımına katkıda bulunmuşlardır.


Oy Kullan

Bursa Toyota Kulüp

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında otomobil tutkunlarından oluşan Bursa Toyota Kulüp, iki engelli vatandaşımıza akülü araç hediye etmiştir.


Oy Kullan

Demet Özceylan

Hemşire Demet Özceylan, Torunu ile birlikte hastane önünden geçen aşı karşıtı bir vatandaşı, güler yüzü ve tatlı dili sayesinde aşı olmaya ikna ederek salgınla mücadelede örnek bir davranış sergilemiştir.


Oy Kullan

Derya Evren / İsmail Hakkı Seymen

DHA muhabirleri Derya Evren ve İsmail Hakkı Seymen, bıçak zoruyla kaçırılmaya çalışılan kadını polis gelinceye kadar koruyup ve kadını kaçırmaya çalışan kişiyi sakinleştirerek bir kadınımızın şiddete karşı korunmasını sağlamışlardır.


Oy Kullan

Dr. Fatih Karaaslan / Dr. Özkan İlik / Dr. Başak Görüş

Dağ ilçelerinde doğup, büyüyüp, eğitimlerini tamamladıktan sonra doktor olarak doğdukları topraklara dönerek mesleklerini icra eden doktorlarımız mesleklerinde örnek bir davranış sergilemişlerdir.


Oy Kullan

Emre Oruç

Harmancık İshaklar Mahallesi’nde tarlasına ektiği meyve ve sebzeyi ‘Burada her şey bedava’ tabelası ile yoldan gelip geçenlere bedava olarak ikram etmektedir.


Oy Kullan

Ercan Uşak

Kuaför Ercan Uşak Alışveriş için tesadüfen girdiği dükkanda yediği şekerin boğazına kaçması sonucu fenalaşan minik çocuğa müdahale ederek hayata döndürmüştür.


Oy Kullan

Hazel Kara

Eşiyle birlikte mermer atölyesi işleterek hem çocuklarını büyüten hem de erkek işi olarak görülen meslekte, kadın girişimciliğine örnek teşkil etmektedir.


Oy Kullan

Kemal Doğru

Kestelek Köyü Muhtarı olarak, köyüne arıtma sistemi kurup su satarak 13 üniversite öğrencisine burs vermiştir.


Oy Kullan

Melih Öztürk

Özel bir şirkette genel müdür olarak çalışan Melih Öztürk, 2011 yılından bu yana da Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda gönüllü itfaiyeci olarak çalışmaktadır.


Oy Kullan

Mesut Ceylan / Yüksel Esen / Hüseyin Aktaş

Üç dağcı gönüllü olarak Uludağ’ın zirvesinde yıpranan Türk Bayrağı’mızı yenilemişlerdir.


Oy Kullan

Nazim Gökçe

Nazim Gökçe Bursa’da yıllardır topladığı mavi kapaklarla öğrencilere burs ve çeşitli derneklere destek sağlamaktadır.


Oy Kullan

Oktay Arslan

Arama Kurtarma gönüllüsü Oktay Arslan hayatını kaybeden babasının cenazesinin hemen ardından Marmaris'te yangın söndürme ve arama kurtarma çalışmalarına katılmıştır.


Oy Kullan

Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız / Prof. Dr. Şeref Doğuşcan Akbaş

Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız ve Prof. Dr. Şeref Doğuşcan Akbaş, Kaliforniya Eyaleti’ndeki Stanford Üniversitesi’nin her yıl yayınladığı ve bu yıl dünya genelinde 190 bin 63 bilim insanın yer aldığı “Dünyanın en etkili bilim insanları" listesine girerek bilim alanında Bursamızı gururlandırmıştır.


Oy Kullan

Prof.Dr. Oğuz Basut

Ameliyat yaparken fenalaşan ama kendisine serum taktırarak ameliyatını tamamlayan Prof.Dr.Oğuz Basut mesleğinde örnek bir davranış göstermiştir.


Oy Kullan

Refik Atmaca

Rahatsızlığı nedeniyle yürüyemeyen eşine teleferik kurmuştur.


Oy Kullan

Rumelisiad ve Akademi Disleksi Merkezler Grubu

Rumelisiad ve Akademi Disleksi Merkezler Grubu ‘Türkök Projesi’ne kemik iliği ve kök hücre nakli bekleyen hastalar için destek olmuşlardır.


Oy Kullan

Serap Güloğlu

Serap Güloğlu Bursa-Yalova yolu üzerindeki akü pazarında yer alan bir işletmede, yol yardım aracıyla siparişi aldığı yere gidip araçların akülerini değiştirerek kadın girişimciliğine örnek teşkil etmektedir.


Oy Kullan

Sevda Yaruk

30 tonluk beton mikserine ustalıkla 6 yıldır şoförlük yaparak kadınlarımızın her alanda başarılı olacağını göstermiştir.


Oy Kullan

Yılmaz Kazdal

Yılmaz Kazdal Küçükken geçirdiği hastalık nedeniyle görme yetisini kaybetmiş ve buna rağmen hayata küsmeyip, motosiklet tamirciliğini öğrenip çalışarak engelli vatandaşlarımızın her alanda başarılı olabileceklerini göstermiştir.


Oy Kullan