Bursa Aile Danışmanlık Merkezi (BADEM)

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri

Bursa Aile Danışmanlık Merkezi (BADEM)

Hizmetin Sunulduğu Birim
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Aile, Kadın ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Hizmet Hakkında Genel Bilgiler 
Merkezine aileyi alan, başta eşler olmak üzere aile fertlerinin hayatla ve birbirleriyle bağlarını kuvvetlendirerek daha güçlü bir aile olmalarını amaçlayan bu proje, toplumun en küçük yapıtaşını oluşturan ailenin yapısını güçlendirerek toplumsal sağlığı koruyucu ve önleyici çalışmalar yapılmaktadır. Bu bağlamda okullar ve kamu yararına çalışan derneklerle beraber projeler yürütülerek seminerler, grup ve atölye çalışmaları gerçekleştirilmektedir.
BADEM üç farklı yöntem ile çalışmaktadır
—    Bireysel Psikolojik Danışmanlık; Çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile danışmanlığı olmak üzere her yaş grubuna yüz yüze görüşmeler şeklinde, Merkezde sunulan hizmetlerdir. 
—    Uzman Sohbetleri ve Grup Çalışmaları; Uzman Sohbetleri, Merkezde ve Merkez dışında en az 6 kişiden oluşan sohbet ortamında geçen, gelen danışanların soruları üzerine şekillenen ve sürekliliği olan grup çalışmalarıdır. Grup Çalışmaları ise, belirli bir konu ve hedef grup üzerinde yapılan grup çalışmalarıdır.
—    Saha Çalışmaları; Merkez dışında ailelerin ve aile sisteminde yer alan bireylerin yaşamlarını sürdürdüğü (okul, iş alanları vb.) yürütülen her türlü çalışmayı tanımlamaktadır. Semineri talep eden kurumun veya okulların özellikle talep ettiği konu üzerinde velilere ve öğrencilere verilen bilgilendirme seminerlerini içerir.

Başvuru için https://beyazmasa.bursa.bel.tr/WebBasvuru/badembasvuru#/

İletişim Bilgileri
Tel     : 444 16 00 (Dâhili: 3051 / 3056)
E-posta    : bademailedanismanlık@gmail.com - badem@bursa.bel.tr
Adres    : Hocaalizade Mahallesi 2. Hamam Sokak No:2 Kat:2 / 3 Osmangazi / BURSA
    : Balıkpazarı Mahallesi Avukat Özgür Aksoy Caddesi No:145 Gemlik / BURSA
    : Şükrü Çavuş Aile Destek Merkezi Orhanbey Mahallesi Özen Sokak No:1 Mudanya / BURSA