Haberler

ZEKİ MÜREN’İN ANISINI YAŞATACAKLAR

Font Boyutu

 3 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

ZEKİ MÜREN’İN ANISINI YAŞATACAKLAR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ZEKİ MÜREN KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ´NİN YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ AĞIRLADI.
- ZEKİ MÜREN KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ YÖNETİMİ, ZEKİ MÜREN’İN ADINI YAŞATMAK AMACIYLA BURSA’DA BİR KÜLTÜR MERKEZİ, MÜZİK OKULU VE MÜZE KURMAYI İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile görüşen Zeki Müren Kültür ve Sanat Derneği yönetimi, usta sanatçı Zeki Müren’in adını ve anısını yaşatmak amacıyla Bursa’da bir kültür merkezi, müzik okulu ve müze kurmayı istediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Zeki Müren Kültür ve Sanat Derneği yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Altepe, Heykel´deki tarihi belediye binasında gerçekleşen ziyarette, Bursa’daki sosyal ve kültürel alanda yapılan çalışmaları konuklarına anlattı. Bursa’nın kültürel yaşamda İstanbul´dan sonra ikinci sırada olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, daha önce sadece şehir merkezlerinde bulunan kültür merkezlerinin şimdi mahallelere yayıldığını söyledi.
Başkan Altepe, kültür sanat alanında faaliyet gösteren derneklerin sayılarının artmasından dolayı mutluluk duyduğunu da ifade ederek, Zeki Müren Kültür ve Sanat Derneği´nin merhum sanatçı adına kültür merkezi, müzik okulu ve müze kurulması yönündeki taleplerini değerlendireceklerini söyledi.
Zeki Müren Kültür ve Sanat Derneği Kurucu Başkanı Rezzan Özbakış ise derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında Başkan Altepe’ye bilgiler verdi. Özbakış, Nisan ayında 7 kişiyle kurdukları derneğin Eylül ayındaki genel kurulda 70 kişiye ulaştığını belirterek, Zeki Müren adına 80 kişilik bir de koro kurduklarını ve gelecek Nisan ayında Zeki Müren´in doğum günü anısına Bursa´da bir konser vermek istediklerini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 03.01.2013 | Okunma sayısı:5632

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir