Haberler

ZARA VE KUBAT AYNI SAHNEDE

Font Boyutu

25 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

ZARA VE KUBAT AYNI SAHNEDE
- ‘50. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’, TÜRK HALK MÜZİĞİ’NİN USTA İSİMLERİ ZARA VE KUBAT’I AYNI SAHNEDE BULUŞTURDU.
- BURSALILARIN MERAKLA İZLEDİĞİ COŞKULU KONSER, SANATSEVERLERE GÜZEL ANLAR YAŞATTI.

BURSA – ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında Bursa’da aynı sahneyi paylaşan Türk Halk Müziği’nin usta isimleri Zara ve Kubat, hayranlarına keyifli bir konser yaşattı.

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda muhteşem bir konsere imza atan usta sanatçılar Zara ve Kubat, Bursa’da festival coşkusunu ikiye katladı. Yaklaşık 2,5 saat süren konserde sanatçılar, en beğenilen şarkılarını birlikte seslendirerek, sevenlerini mest etti. Konserde ‘Bugün’, ‘Karaağaç’, ‘Ben bir selvi boylu yardan ayrıldım’, ‘Telli turnam’, ‘Zeytinyağlı yiyemem’ gibi eserleri seslendiren sanatçılara Bursalılar da alkışlarıyla ve danslarıyla eşlik etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de ilgiyle izlediği konser, eğlenceli görüntülere sahne oldu.
Bu yıl 50. yılını kutlayan festivalde konser vermenin mutluluk verici olduğunu söyleyen Zara ve Kubat, aynı sahneyi paylaşmanın da keyfini çıkardıklarını belirtti. Bursa’yı ve Bursalıları çok sevdiğini anlatan sanatçılar, hayranlarının sevgisi karşısında çok mutlu olduklarını da ifade ettiler. Hareketli gecede, sevenlerini tadına doyulmaz bir müzik yolculuğuna çıkaran sanatçılar, konserin sonunda hayranları tarafından dakikalarca ayakta alkışlandılar.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 25.06.2011 | Okunma sayısı:7918

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu