Haberler

ZARA MUDANYA'DA GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Font Boyutu

EN GÜZEL TÜRKÜLERDEN EN ÇOK SEVİLEN ŞARKILARA UZANAN ZENGİN REPERTUARIYLA HAYRANLARINA MÜZİK ZİYAFETİ ÇEKEN ZARA, KONSERİNDE KASİDE VE İLAHİ OKUYARAK HAYRANLARINA SÜRPRİZ YAPTI.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 merkez ilçede düzenlenen ‘Beyaz Koza Yaz Şenliği’nin ünlü konuğu Zara, özel bir repertuar seslendirdiği konserinde Mudanyalı hayranları için kaside okudu.

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Zara, Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen konserde, en güzel parçalarla sevenlerini coşturdu. ‘Dostum Dostum’ ve ‘Beyaz Giyme’ gibi türkülerin yanı sıra ‘Arapsaçı’, ‘Çöpçüler’ ve ‘Kalp Kalbe Karşı’ gibi şarkılarla Türk Sanat Müziği’nden örnekler de seslendiren Zara, zarafetiyle ve samimi tavırlarıyla hayranlarına keyifli bir akşam yaşattı. Mudanya Belediyesi önündeki alanda yapılan konserde yaklaşık 7 bin hayranı için şarkılarını söyleyen güzel sanatçı, programında sevgi ve dostluk mesajları da verdi.

Zara’dan ‘Bülbül Kasidesi’
Zara, konserinde kendisini yalnız bırakmayan fanlarını sahneye davet ederek sevenleriyle birlikte şarkı da söyledi. Konserin sonunda Bursalı sevenleri için sürpriz yapan Zara, ‘Bülbül’ kasidesi okudu ve ‘Sevdim Seni Mabuduma’ ilahisini söyledi. Mudanya’da gördüğü ilgiden memnuniyet duyduğunu belirten ve sık sık sevenlerine övgüler yağdıran başarılı sanatçı, Marmara depreminin 10. yılına geldiğini hatırlatarak, depremde yaşamını yitirenleri de anmayı ihmal etmedi.

Mudanyalıların müzik ziyafeti çektiği konserin sonunda AK Parti Bursa Milletvekili Ali Kul, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ve Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, ünlü sanatçıya çiçek vererek tebrik etti. Özel konseri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ile Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan da beğeniyle izledi.
 

Tarih: 17.08.2009 | Okunma sayısı:11712

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir