Haberler

ZABITA’YA MEVZUAT EĞİTİMİ

Font Boyutu

13 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

ZABITA’YA MEVZUAT EĞİTİMİ

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2011 yılı eğitim programı kapsamında gerçekleştirilen mesleki eğitimlere bir yenisi daha eklendi.

Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürlüğü organizasyonuyla Büyükşehir Belediyesi Zabıta personeline yönelik olarak düzenlenen ‘5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’ konulu eğitim, Zabıta Daire Başkanlığı toplantı salonunda dönüşümlü olarak 3 ayrı grupta gerçekleştirildi. Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Akıncı’nın sunum yaptığı seminerde, 30 Mart 2005 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu ile ilgili görev, yetki ve sorumluluklar paylaşıldı. Akıncı, seminere katılan zabıta personeline toplum düzeni, genel ahlak, genel sağlık, çevre ve ekonomik düzeni korumaya yönelik mevzuat konusunda bilgiler verdi. Ayrıca kabahatlere ilişkin genel ilkeler ve kabahatler karşılığında uygulanabilecek idari yaptırım türleri ve idari yaptırım kararlarının yerine getirilmesinde uygulanacak esaslar konusunda da sunum yapıldı.
Toplantıda, belediye hizmetlerine etkinlik ve verimlilik kazandırmak amacıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü’nce kurum personeline yönelik hizmetiçi eğitimlerin sürdürüleceği vurgulandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 13.07.2011 | Okunma sayısı:4558

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir