Haberler

Zabıta kaldırım işgaline göz açtırmıyor

Font Boyutu

 09 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

ZABITA KALDIRIM İŞGALİNE GÖZ AÇTIRMIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI EKİPLER, OSMANGAZİ METRO İSTASYONU ÖNÜNDEKİ SEYYAR SATICILAR İLE KALDIRIM İŞGALİ YAPAN FİRMALARA YÖNELİK OPERASYON YAPTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Osmangazi metro istasyonu önündeki seyyar satıcılar ile kaldırım işgali yapan firmalara yönelik operasyon yaptı.

Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki seyyar satıcılar ile kaldırımların işyerleri tarafından işgal edilmesine yönelik şikayetlerin artması üzerine Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri denetim yaptı. En fazla seyyar satıcının bulunduğu Osmangazi metro istasyonun önünde yapılan denetimlere polis ekipleri de destek verdi. Operasyonda kaldırımları işgal eden firmaların kaldırım üzerinde bulunan ürünlerine tezgahlarıyla birlikte el konuldu. Daha önce yapılan uyarılara rağmen kaldırımları boşaltmayan işyerlerine cezai işlem uygulandı.
Denetimlerde seyyar olarak kestane ve mısır satan iki seyyar satıcının araçlarına da el kondu.
Çok sayıda zabıta ve polis ekibinin katıldığı denetim olaysız şekilde sona ererken, denetimlerin kentin diğer ana arterlerinde de devam edeceği belirtildi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.12.2014 | Okunma sayısı:3004

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu