Haberler

Yürekler Suriyeli mazlumlar için atıyor

Font Boyutu

13 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

YÜREKLER SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN ATIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE BURSA’DAN 10’LARCA TIR YARDIM MALZEMESİ SURİYELİ MAZLUMLARA ULAŞTIRILIRKEN, BURSASPORLU TARAFTAR GRUBU TEKSAS VE GAZCILAR ESNAFI TARAFINDAN DOLDURULAN 10’UNCU TIR DA SURİYE’YE UĞURLANDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Bursa’dan 10’larca tır yardım malzemesi Suriyeli mazlumlara ulaştırılırken, Bursasporlu taraftarlar ve Gazcılar esnafı tarafından doldurulan 10’uncu Tır da Suriye’ye uğurlandı.

Yaşanan iç savaştan kaçan yüz birlerce Suriyeliye kucak Türkiye, bir taraftan da bölgedeki yaraların sarılması için tek yürek oldu. Suriyeli mazlumlara bir nebze de olsa destek olmak amacıyla Bursa’da da adeta yardım seferberliği başlatılırken, bugüne kadar Bursa Büyükşehir Belediyesi, işadamları dernekleri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan sağlanan yardımlarla doldurulan onlarca Tır bölgeye ulaştırıldı. Yardım kervanına katılan Bursasporlu taraftar gurubu Teksas ile Gazcılar esnafı da doldurdukları 10’uncu Tır’ı Suriye’ye uğurlardı.

Gıda, ilaç ve temizlik malzemesi ile dolu Tır’ın uğurlanması töreninde Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ da esnaf ve taraftarları yalnız bırakmadı. Bursa halkının hayırda yarışmaya devam ettiğini, şimdi de Bursasporlu taraftarlar ve Gazcılar Caddesi esnafının 10’uncu Tırını Suriye’ye uğurladıklarını belirten Başkanvekili Abdullah Karadağ, “İsimsiz kahramanlar alicenaplığını göstermeye devam ediyor. Şanlı bir tarih yazan ülkemiz dün Arakan’da, Filisten’de, Gazze’de olduğu gibi bugün de Suriyeli dindaşlarına yardım etmeye devam ediyor. İnşallah yardımlarımız kazasız belasız bir şekilde menzile ulaşır. İnşallah silah tüccarlarına fırsat kalmak ve bir an önce bölgeye barış gelir” diye konuştu.
Teksas Grubu adına konuşan Selim Kurtulan da bugün 10’uncu tırı gönderdiklerini belirterek, bu konuda kendilerine destek veren Büyükşehir Belediyesi ve Gazcılar Caddesi esnafına teşekkür etti. Yardımlarının bundan sonra da devam edeceğini dile getiren Kurtulan, “Bizim tek temennimiz savaşın bir an önce son bulması” dedi.
Gazcılar Caddesi esnafından Abdullah Dilmenler de yaptıkları yardımların hayırlara vesile olmasını diledi.
Daha sonra yardım tırı dualarla Suriye’ye uğurlandı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 13.09.2014 | Okunma sayısı:1814

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu