Haberler

Yıldızlar imzayı attı

Font Boyutu

 01 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

YILDIZLAR İMZAYI ATTI
- TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU BİRİNCİ LİGİNDE VERDİĞİ MÜCADELENİN YANINDA CEV CHALLENGE CUP’TA DA BURSA’YI TEMSİL EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ VOLEYBOL TAKIMI, DOMİNİK CUMHURİYETİ’NDEN KADROSUNA DAHİL ETTİĞİ İKİ YILDIZLA SÖZLEŞME İMZALADI.

BURSA - Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Liginde verdiği mücadelenin yanında CEV Challenge CUP’ta da Bursa’yı temsil eden Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı, Dominik Cumhuriyeti’nden kadrosuna dahil ettiği iki yıldızla sözleşme imzaladı.

CEV Challenge Cup’ta Avusturyalı rakibini her iki maçta da yenerek adını üçüncü tura yazdıran Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, bir taraftan hedef büyütürken, diğer taraftan da kadrosunu yeni isimlerle güçlendiriyor. İtalya´da düzenlenen 2014 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda beşinci sırayı alan ve geçtiğimiz hafta Meksika´da düzenlenen Central American-Caribbean Oyunları voleybol dalında şampiyon olan Dominik Cumhuriyeti´nin iki yıldız smaçörü Prisilla Rivera ve Yonkaira Pena, Büyükşehir ekibine dahil oldu. Lokomotiv Baku,Igtisadci Baku,Pinkin ve Murcia formaları giyen 1.86 boyunda ve 30 yaşındaki Prisilla Rivera ile Toray Arrows, USMP ve Mirador formalarını giyen 1.87 boyunda ve 21 yaşındaki Yonkaira Pena, kendilerine Büyükşehirli yapan sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu Taha Aydın, “Hızla gelişen ve iyi gittiğimiz voleybol branşımızda hem CEV CUP’ta hem de ligimizde daha da başarılı olabilmek için iki çok iyi oyuncuyu bünyemize kattık. Sezon başında en az üçüncülüğü hedef koymuştuk, şampiyon da olabiliriz. İnşallah Avrupa’da da iyi başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum. İki oyuncumuzun da bizlere çok iyi katkılar koyacaklarına inanıyorum. Hem Bursa’mıza hem de voleybol camiamıza hayırlı olsun” dedi.
İki tane dünya yıldızını kadroya dahil ettiklerini ifade eden Voleybol Koordinatörü Ersin Yılmaz da, “Bu sene bir yapılanma içerisine gitmiştik, gelen yerli oyuncularımızın hızla yükselen form grafikleri var. Türkiye Voleybol Ligindeki her takım gerçekten iyi, ligimizde çok iyi oyuncular var. Her takımın yükselen form grafiği var bizlerde bu ligin içinde en iyilerin içinde kendimizi üst sıralarda yer bulabilmek için bu iki dünya yıldızını kadromuza kattık. İnşallah tüm voleybol severlere Bursa Büyükşehir Belediyespor olarak çok keyifli maçlar izleteceğimize inanıyorum” diye konuştu.
Dominik Milli Takımında da beraber oynayan Pena ve Riveira ise Bursa ve Bursa Büyükşehir Belediyespor hakkında çok güzel haberler duyduklarını belirtti. Büyükşehir’in yeni yıldızları, “Türkiye’deki lig zaten en üst seviyede oynanıyor. Bütün oyuncular burada oynamak isterler. Bursa ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü hakkında çok güzel şeyler duyduk. Zaten geldiğimizde de çok güzel karşılandık, burada takım arkadaşlarımızla beraber çok iyi işler başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 01.12.2014 | Okunma sayısı:1508

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir