Haberler

YILDIZ RAMAZANOĞLU İLE EDEBİYAT ÜZERİNE

Font Boyutu

 31 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

YILDIZ RAMAZANOĞLU İLE EDEBİYAT ÜZERİNE

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen ‘Edebiyat Akşamları’ programına bu ay Yazar Yıldız Ramazanoğlu konuk oldu.

Şair ve yazar Cevat Akkanat’ın sunduğu programda Yazar ve Aktivist Yıldız Ramazanoğlu, okurlarıyla Mahkeme Hamamı İbrahim Paşa Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Programı izleyen Bursalılar, Ramazanoğlu’nu fikri ve edebi yönleri ve sivil toplumcu kimliğiyle daha yakından tanıma fırsatı buldu. Edebiyatseverler, merak ettikleri soruları da sordukları yazara kitaplarını da imzalattılar. Programın sonunda Bursa Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan, edebiyat yolculuğunu Bursalılarla paylaşan Ramazanoğlu’na plaket vererek teşekkür etti.

Yıldız Ramazanoğlu kimdir?
Eczacı, sivil toplum temsilcisi ve yazar Yıldız Ramazanoğlu, 1958 Ankara doğumlu. Ankara Kız Lisesi’ni ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Birçok süreli yayında denemeler ve hikâyeler yayınladı. İnsan Hakları Derneklerini ve Kadın Örgütlerini temsilen, New York’ta, Avrupa’da ve Orta Doğu’da uluslararası kadın zirvelerine katıldı. Doğu Konferansı inisiyatifinin kurucu üyelerinden biri olarak Türkiye’nin İslamcı, Sol, Ermeni ve farklı eğilimlerinden aydınlarla birlikte Orta Doğu’da çeşitli kültürel toplantılar düzenledi. Bir Dünyanın Kadınları, Osmanlıdan Cumhuriyete Kadının Tarihi Dönüşümü, Derin Siyah, İkna Odası, İçimden Geçen Şehirler, Kırmızı, Angelika, Bağdat Fragmanı, Görme Bahçesi: Türkiye´nin Ortak Vicdan Tecrübesi ve Zilha Günü adlı eserler Ramazanoğlu’nun kitapları arasında yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.01.2013 | Okunma sayısı:3862

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir