Haberler

Yıldırım´a modern spor tesisi

Font Boyutu

 7 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

YILDIRIM’A MODERN SPOR TESİSİ

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YILDIRIM BÖLGESİ İÇİN YAPTIRILAN ARTVİN KAFKASSPOR SPOR TESİSLERİ VE YÖNETİM BİNASI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI.

-          FUTBOL SAHASI, RESTORAN, YÖNETİM BİNASI, KAFETERYA, SOYUNMA ODALARI VE GENİŞ BİR OTOPARKIN YER ALDIĞI MODERN TESİSLERİN AÇILIŞINA BAŞKAN ALTEPE’NİN YANI SIRA YILDIRIM KAYMAKAMI MEHMET AYDIN, YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ VE ARTVİN KAFKASSPOR BAŞKANI SUAT ÖZKAN’IN YANI SIRA DAVETLİLER KATILDI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım bölgesi için yaptırılan Artvin Kafkasspor Spor Tesisleri ve yönetim binası, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete açıldı.

Futbol sahası, restoran, yönetim binası, kafeterya, soyunma odaları ve geniş bir otoparkın yer aldığı modern tesislerin açılışına Başkan Altepe’nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Artvin Kafkasspor Başkanı Suat Özkan’ın yanı sıra davetliler katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Artvin Kafkasspor oyuncuları ile çevre mahallelerinin gençleri tarafından da kullanılabilecek tesislerin açılışında yaptığı konuşmada, binlerce yıllık değerleriyle geleceğe yürüyen Bursa’nın ‘Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden inşa ve ihya projeleri kapsamında’ değişerek gelişimini sürdürdüğünü söyledi. Bursa’ya hizmette sürekli yükselttikleri kalite anlayışının şehrin daha yaşanılabilir olmasını sağladığını, örnekliğini güçlendirdiğini belirten Başkan Altepe, “Bursa’mızın tüm özellikleriyle birlikte markalaşabilmesi için yatırımlarımızı Büyükşehir sınırlarındaki bütün ilçelerimize yayarak, şehrimizi her köşesiyle birlikte kalkındırma çabası içindeyiz. Hedefimiz her vatandaşımızın hizmetlerden eşit şekilde yararlanabilmesini sağlamaktır” dedi.

Bursa’nın markalaşmasına, sağlıklı bir toplum adına dünyada örnek olmasına yönelik adımlardan birinin de Kazım Karabekir Mahallesi’ne kazandırılan spor tesisleri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “1000 metrekarelik halı saha, 560 metrekarelik hizmet binası, 85 metrekarelik açık kafeterya alanı ve 2100 metrekarelik otoparkımız, hemşerilerimizin kullanımına sunulmuştur. Tesislerin 250 metrekaresi soyunma odaları, duş ve depodan oluşmaktadır. 200 metrekarede mutfak, restoran ve kafeterya yer almaktadır. 110 metrekarede idari kısım ve ofisler bulunmaktadır. Tesislerin bize maliyeti, 1 milyon TL’dir. Biz inanıyoruz ki bu tesis, Bursamızın geleceğine, gençlerimizin yetişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu projenin oluşmasından emeği geçen ve katkısı bulunanlara teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Tesislerin açılış törenine katılan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise toplumsal bir varlık olan insanın kişiliğini geliştirmek için spora ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, insan karakterinin oturmasında hayati önemi bulunan bu yatırım nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yerel yönetimler için birçok yatırım kaleminin bulunduğunu fakat spor tesislerinin hizmetler arasında ayrı bir önem taşıdığını vurguladı. Başkan Altepe’ye Yıldırım’a kazandırılan tesis için teşekkür eden Edebali, “Gençlerin sanal ortamdan gerçek alana geçmesini, spor alanları sağlamaktadır. Bugün açılışı yapılan tesis de şehrimiz için iyi bir adımdır. İnşallah, kazasız belasız centilmence maçlar burada gerçekleşir” diye konuştu.

Tesislerin açılış töreninde, Artvin Kafkasspor Başkanı Suat Özkan da söz aldı. Bursa’nın Başkan Altepe döneminde değişim ve gelişim sürecini hızla sürdürdüğünü ifade eden Özkan, ulaşım ve kentsel dönüşüm, çevre yatırımları ve sosyal projeler, tarihi ve kültürel mirasın korunması anlamında dünyaya örnek çalışmaların yine bu dönemde hayata geçirildiğini kaydetti.  Başkan Altepe’ye yapılan yatırım nedeniyle teşekkür eden Özkan, Bursa’nın en yaşanabilir kent anlamında geleceğin kutup yıldızı olacağına olan inancını dile getirdi.

Konuşmaların ardından spor tesislerinin kurdelesi, Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından kesildi. Daha sonra spor sahasına geçen Başkan Altepe, penaltı açılışları gerçekleştirerek miniklerden oluşan futbol takımıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 07.09.2017 | Okunma sayısı:2682

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu