Haberler

YILDIRIM, TARİHİYLE AYDINLANACAK

Font Boyutu

 29 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

YILDIRIM, TARİHİYLE AYDINLANACAK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YILDIRIM’A ADINI VEREN YILDIRIM KÜLLİYESİ VE ÇEVRESİNİN DÜZENLENEREK TURİZME KAZANDIRILMASI ÇALIŞMALARINA ANA CADDELERDEN BAŞLADI.
- YILDIRIM CADDESİ İLE ÇUKUR SOKAK’IN KESİŞTİĞİ NOKTADA BULUNAN 3 BİNA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ TARAFINDAN YIKILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÖLGEDE YAPILACAK RESTORASYON ÇALIŞMALARI VE ÇEVRE DÜZENLEMELERİYLE YILDIRIM KÜLLİYESİ İLE CİVARININ ÖRNEK OLACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’a adını veren Yıldırım Külliyesi ve çevresinin düzenlenerek turizme kazandırılması çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Yıldırım Külliyesi´ne çıkan Yıldırım Caddesi ile Çukur Mescit’in bulunduğu Çukur Sokak’ın kesiştiği noktadaki 3 binayı yıktı.

Bursa’yı yıkarak güzelleştirmekten yana olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım’da yapılacak restorasyon çalışmaları ve çevre düzenlemeleriyle Yıldırım Külliyesi ile civarının örnek bölge olacağını söyledi. Başkan Altepe, Yıldırım Külliyesi´ne çıkan caddenin düzenlenmesiyle turizm değerinin de artacağını belirterek, Bursa´nın tüm ilçelerinde çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.
Plan üzerinde bulunmasına rağmen bugüne kadar yapılmamış yolların açılması, yeşil ve sosyal donatı alanlarının oluşturulması ve tarihi eserlerin ortaya çıkartılması konusuna büyük önem verdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Yıldırım Caddesi ile Çukur Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan bu 3 bina, planda yol olarak gözüküyor. Kamulaştırma işlemleri tamamlanan binaları yıkarak, bölgedeki trafiğe nefes aldırmış olacağız” diye konuştu.
Çalışmaların Yıldırım Külliyesi ve çevresinde devam edeceğini kaydeden Altepe, tüm düzenlemeler bittiğinde bölgenin Yıldırım’a değer katacağını söyledi.
Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Aydoğdu ise Yıldırım´a değer katan hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe´ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.12.2012 | Okunma sayısı:4869

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu