Haberler

"YILDIRIM GELİŞİYOR, YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR"

Font Boyutu

 15 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

"YILDIRIM GELİŞİYOR, YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR"
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ALTYAPIDAN ULAŞIMA, SPORDAN TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASA KADAR HER ALANDA YAPTIKLARI ÇALIŞMALARLA YILDIRIM’IN GELİŞMEYE DEVAM ETTİĞİNİ, BU GELİŞME SAYESİNDE İLÇEDEKİ YAŞAM KALİTESİNİN DE YÜKSELMEYE BAŞLADIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, altyapıdan ulaşıma, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda yaptıkları çalışmalarla Yıldırım’ın gelişmeye devam ettiğini, bu gelişme sayesinde ilçedeki yaşam kalitesinin de yükselmeye başladığını söyledi.

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı´nın muhtarlara yönelik düzenlediği istişare toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım’da hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Gölpark Sosyal Tesisleri’nde yapılan ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile AK Parti İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı´nın da katıldığı toplantıda konuşan Başkan Altepe, Büyükşehir Belediye politikalarını Yıldırım´ın gelişmesi üzerine kurduklarını söyledi. İlçede son 3,5 yılda sadece alt yapıya 30 milyon TL´lik yatırım yaptıklarını belirten Başkan Altepe, "Dönem başında belirlediğimiz hedeflerin istisnasız hepsini aştık. Yıldırım´a yapabildiğimiz kadar yatırım yapıp, batıdaki Nilüfer gibi kalkınmış ve gelişmiş olmasını hedefliyoruz. O nedenle bölgeye büyük önem veriyoruz. İnşallah çalışmalarımız sonucunda Yıldırım, batıdaki ölçüde yaşanabilir standartlara ulaşacak" dedi.

Bursa tarihi bir dönem yaşıyor
Büyükşehir Belediyesi´nin son 3,5 yılını ´tarihi bir dönem´ olarak ifade eden Başkan Altepe, ayrım yapmadan her sıkıntının üzerine gittiklerini, kemikleşmiş pek çok sorunun çözümünü sağladıklarını söyledi. Tek dertlerinin Bursalıların mutluluğu, Bursa´nın gelişmesi olduğunu kaydeden Başkan Altepe, "Bursa´nın ve Yıldırım´ın buna ihtiyacı var. İstikrarlı yönetimlere, güçlü idarecilere ihtiyacı var. İnşallah ilçelerimize olan desteklerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hız kesmeden devam edecek. Sıkıntılar bir bir giderilecek. Bursa´nın her bölgesinde yaşanan gelişim ve kalkınma, Yıldırım´da da hızına hız katacak" diye konuştu.

Bursa için çalıştıklarını, daha yaşanabilir sağlıklı bir kent için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, ilçelerdeki tüm eksikliklerin kendilerini ilgilendirdiğini ifade etti. İlçe belediyelerini aşan büyük bütçeli yatırımların bu dönemde Büyükşehir Belediyesi gündemine alındığını, sırasıyla hizmete sokulduğunu kaydeden Başkan Altepe, "3 ay sonra 4. yılı dolduruyoruz. Allah´a şükürler olsun ki bizden istenen tüm talepleri yerine getirdik. Yeter ki ilçelerimizin, halkımızın problemleri giderilsin. Yapılamayan, gerçekleştirilmeyen icraatlar bu dönemde gerçekleşsin" şeklinde konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, Büyükşehir Belediyesi´yle birlikte ´Ben yok, biz varız´ mantığıyla hareket ettiklerini, ilçede el atılmadık tarihi ve kültürel miras bırakmadıklarını anlattı. Yatırım ve hizmet anlamındaki tüm güzellikleri ´Başkan Altepe´yle sürdürülen uyumlu bir çalışmanın sonucu’ olarak niteleyen Başkan Keskin, "Mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Görev yaptığımız süre içerisinde, büyük engelleri aşarak büyük projeleri tamamladık. Halkımızın derdiyle dertlenip sıkıntılara çare olabiliyorsak, ne mutlu bizlere" ifadelerini kullandı.
AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı da, Ankara Yolu´nun altında bulunan ve doğalgaz sıkıntısı yaşayan mahallelerle ilgili sıkıntının giderildiğini, işin protokol aşamasına geldiğini müjdeledi. Yazıcı, katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´ye teşekkür etti.

Muhtarlardan Başkan Altepe’ye teşekkür
Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Şener de konuşmasında, ilçelerine kazandırdığı yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe´ye minnettar olduklarını söyledi. Yıldırım´ın Büyükşehir Belediyesi´nin desteğiyle tarihinde almadığı yatırımları kazandığını belirten Şener, tamamlanan projelerin kendilerini gururlandırdığını, yürüyen projelerin tamamlanmasıyla hayal bile edilemeyecek seviyelere geleceklerini aktardı. Şener, konuşmasında, benzer toplantıların sıkça düzenlenmesinin getireceği faydalara da değindi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi olarak Yıldırım´da yaptıkları hizmet ve yatırımlara ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Başkan Altepe, toplantıya katılan muhtarların sorularını cevapladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.01.2013 | Okunma sayısı:4261

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu