Haberler

Yıldırım Büyükşehir’le daha yeşil

Font Boyutu

25 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

YILDIRIM BÜYÜKŞEHİR’LE DAHA YEŞİL
- BURSA’DA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN DÜZENLENMİŞ YEŞİL ALAN MİKTARINI AVRUPA STANDARTLARINA ULAŞTIRMAK İÇİN TÜM ŞARTLARI ZORLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YILDIRIM’IN MALTEPE MAHALLESİ’NDE BULUNAN BUSKİ SU DEPOSUNUN BULUNDUĞU ALANI DA AYRICALIKLI BİR PARK OLARAK BÖLGEYE KAZANDIRDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İÇİNDE SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASI, YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARI İLE ÇOCUK OYUN ALANI DA BULUNAN PARKIN MAHALLE HALKININ ÖNEMLİ BİR BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELDİĞİNİ BELİRTTİ.

BURSA – Bursa’da kişi başına düşen düzenlenmiş yeşil alan miktarını Avrupa standartlarına ulaştırmak için tüm şartları zorlayan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’ın Maltepe Mahallesi’nde bulunan BUSKİ su deposunun bulunduğu alanı da ayrıcalıklı bir park olarak bölgeye kazandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, içinde suni çim futbol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolları ile çocuk oyun alanı da bulunan parkın mahalle halkının önemli bir buluşma noktası haline geldiğini belirtti.

Ulaşımdan spora, tarihi ve kültürel mirastan kırsal kalkınmaya kadar her alanda hayata geçirilen projelerle Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, çevre yatırımlarıyla da geleceğin sağlıklı kenti Bursa’yı inşa ediyor. Altyapının sil baştan yenilenmesinden dere ıslahlarına, Gemlik Körfezi’nin kirlilikten arındırılmasından kentin her bölgesine halkın nefes alacağı yeşil alanlar kazandırılmasına kadar yeniden ‘Yeşil Bursa’ hedefine emin adımlarla ilerleyen Büyükşehir Belediyesi, en az düzenlenmiş yeşil alana sahip olan Yıldırım’a bir park daha kazandırdı.

Mahallelinin en önemli talebiydi
Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent olması için çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu kapsamda düzenlenmiş yeşil alan projelerine ağırlık verdiklerini söyledi. Maltepe Mahallesinin en önemli talebinin de bir park olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Ne zaman bu bölgeye gelsek bizden hep halkımızın oturup dinlenebileceği, çocuklarımızın güzel vakit geçirebileceği bir park yapılması istendi. Uzun yılların beklentisini gerçekleştirmek için tüm şartları zorladık. BUSKİ Su deposu alanını çevreleyen duvarları kaldırdık. Yaklaşık 8 bin 100 metrekarelik bir parkı mahallemize kazandırdık. Çocuklarımızın spor yapabileceği bir futbol sahasının da bulunduğu parkta halkımız güzel vakit geçirebilecek. Buranın güvenliği ve saha için soyunma kabini yapılmasıyla ilgili talepler var. Bunlar içinde gerekli çalışmaları başlatacağız. Parkımız Maltepe Mahallesine, Yıldırım’a hayırlı olsun” dedi.
Parkın açılış törenine katılan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da atıl vaziyetteki alanın park alanına dönüştürülmesiyle bölgenin değerinin arttığını belirterek, “Bir yerin değerli olması için kullanılabiliyor olması gerekiyor. Buradaki yeşil alanın insanların kullanımına açılması çok önemli. İlçemize kazandırılan park nedeniyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ergün de Bursa’nın nüfus bakımından en büyük ikinci ilçesi olan Yıldırım’ın toprak bakımından en küçük ilçesi olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarımla ilçemiz güzel bir park daha kazandı. Destekleri nedeniyle Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Maltepe Mahalle Muhtarı Erdinç Çevik de mahalleye kazandırılan park nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Başkan Altepe ve protokol üyeleri, konuşmaların ardından park alanı içindeki suni çim futbol sahası içinde kurdele keserek, parkın açılışını yaptı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 25.07.2017 | Okunma sayısı:2208

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu