Haberler

Font Boyutu

Yıldırım Büyükşehir´le yeşilleniyor

7 OCAK 2016

BASIN BÜLTENİ

YILDIRIM BÜYÜKŞEHİR’LE YEŞİLLENİYOR

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BURSA’YI DAHA SAĞLIKLI VE YAŞANABİLİR KILMA YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA PROJELENDİRİLEN VAKIFKÖY SPOR VE KENT PARKI’NDA İNŞAAT AŞAMASI BAŞLADI.

-          ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE PARKIN TEMELİNİN ATILACAĞINI VE 1.5 YIL İÇERİSİNDE PROJENİN HİZMETE ALINACAĞINI AÇIKLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “VAKIFKÖY SPOR VE KENT PARKI, YÜRÜYÜŞ YOLLARI, SPOR VE REKRASYON, PİKNİK ALANLARI, GÖLETİ VE SOSYAL TESİSLERİYLE HALKIMIZ İÇİN İDEAL BİR DİNLENME ALANI OLACAK” DEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanabilir kılma yönündeki çalışmaları kapsamında projelendirilen Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nda inşaat aşaması başladı. Önümüzdeki günlerde parkın temelinin atılacağını ve 1.5 yıl içerisinde projenin hizmete alınacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Vakıfköy Spor ve Kent Parkı, yürüyüş yolları, spor ve rekrasyon, piknik alanları, göleti ve sosyal tesisleriyle halkımız için ideal bir dinlenme alanı olacak” dedi.

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline gelmesi amacıyla kent merkezindeki kişi başına düşen ‘düzenlenmiş yeşil alan’ miktarını artırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu dönem kente kazandırılan yaklaşık 2 milyon metrekarelik yeşil alan çalışmalarına 250 bin metrekarelik Vakıf Kent Parkı’nı da ekliyor. Bursaspor’un Vakıfköy’deki eski tesislerinin hemen karşısında bulunan alanda zemin düzenleme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altun’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yeşil Bursa’yı tekrar ortaya çıkartma konusunda elbirliğiyle çalıştıklarını vurguladı. Bu hedef doğrultusunda şehrin dört bir yanında halkın nefes alıp güzel vakit geçirebileceği yeşil alanlar, rekreasyon alanları, spor yapıp yürüyüş yapabilecekleri mekanlar geliştirdiklerini kaydeden Başkan Altepe, ihtiyacın en büyük olduğu bölgelerin başında da Yıldırım’ın geldiğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak Yıldırım’ın bu eksikliğini gidermek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, “Yüzlerce dönüm alanı bu bölgeye kazandırıyoruz. Onlardan biri de Vakıfköy Spor ve Kent Parkımız. Bursaspor tesislerinin güneyinde yer alan 250 bin metrekarelik alanın ihalesi yapıldı. İnşaat çalışmaları da başlamış oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde temel atma törenini gerçekleştireceğiz. En geç 1.5 yıl içerisinde burası hemşerilerimizin güzel vakit geçireceği, spor alanları, yürüyüş yolları, sosyal tesisler ve göletiyle güzel bir alan olacak. Şimdiden tüm Yıldırım’a Bursamıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

 

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 07.01.2016 | Okunma sayısı:5377

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu