Haberler

Font Boyutu

YILDIRIM; BÜYÜKŞEHİR’LE YEŞİLLENİYOR

 6 MART 2013

BASIN BÜLTENİ

YILDIRIM; BÜYÜKŞEHİR’LE YEŞİLLENİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAVUZSELİM, EĞİTİM, 152 EVLER VE SAĞLIK PARKI’NIN ARDINDAN ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDIĞI 300 BİN METREKARELİK VAKIF KENT PARKI İLE YILDIRIM’DAKİ KİŞİ BAŞINA DÜŞEN ‘DÜZENLENMİŞ YEŞİL ALAN’ MİKTARINI İKİYE KATLIYOR.
- VAKIF KENT PARKI’NDA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ZEMİN DÜZENLEME ÇALIŞMALARININ BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANDIĞINI, BÜYÜK AĞAÇLARIN NAKİL İŞLEMLERİNE DE HEMEN BAŞLANACAĞINI BELİRTEREK, YAZ AYLARINDA PARKIN YILDIRIMLILARIN BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yavuzselim, Eğitim, Zafer, 152 Evler ve Sağlık Parkı’nın ardından çalışmalarını hızlandırdığı 300 bin metrekarelik Vakıf Kent Parkı ile Yıldırım’daki kişi başına düşen ‘düzenlenmiş yeşil alan’ miktarını ikiye katlıyor.

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline gelmesi amacıyla kent merkezindeki kişi başına düşen ‘düzenlenmiş yeşil alan’ miktarını artırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu dönem kente kazandırılan yaklaşık 2 milyon metrekarelik yeşil alan çalışmalarına 300 bin metrekarelik Vakıf Kent Parkı’nı da ekliyor. Bursaspor’un Vakıfköy’deki tesislerinin hemen karşısında bulunan alanda zemin düzenleme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yıldırım nefes alacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle yoğun yapılaşmanın olduğu tüm bölgelerde yeşil alan ve park düzenleme çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, Yıldırım’da da ‘düzenlenmiş yeşil alanların’ yetersiz olduğunu söyledi. Yıldırım’da bugüne kadar hayata geçirdikleri Yavuzselim, Eğitim, Zafer, 152 Evler, Sağlık Parkı ve çalışmaları devam eden Vakıf Kent Parkı ile mevcut düzenlenmiş yeşil alan miktarının ikiye katlandığını ifade eden Başkan Altepe, “Sadece 300 bin metrekarelik Vakıf Kent Parkı’nı düşündüğümüzde, nüfusa göre kişi başına yarım metrekare yeşil alan kazandırmış oluyoruz. Zemin düzenlemesi tamamlanan bölgeye önümüzdeki günlerde büyük ağaçları da nakil etmeye başlayacağız. Kent mobilyaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, göleti, piknik alanları ile burası yaz aylarında Yıldırımlıların nefes aldığı önemli bir buluşma noktası olacak” diye konuştu.
İnceleme sırasında Başkan Altepe’ye eşlik eden Vakıf Mahallesi Muhtarı Cahit Ozan da mahalleye vizyon katacak proje için Başkan Altepe ve ekibine teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.03.2013 | Okunma sayısı:9458

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu