Haberler

‘YEŞİL TUR’ İLE ULUDAĞ’I KEŞFEDİN

Font Boyutu

10 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

‘YEŞİL TUR’ İLE ULUDAĞ’I KEŞFEDİN
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN DEĞERLERİNİ VATANDAŞLARA DAHA YAKINDAN TANITMAK AMACIYLA ‘ULUDAĞ’A YEŞİL TUR’ ADIYLA YENİ BİR GEZİ PROGRAMINI GERÇEKLEŞTİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- ‘ULUDAĞ’A YEŞİL TUR’ ADIYLA HAYATA GEÇİRİLEN PROGRAMDAN, HER GÜN ŞEHRİN FARKLI SEMTLERİNDEN 90 KİŞİ YARARLANABİLECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu şehirde yaşayan herkesin kentin ziynetlerini yakından tanımaları gerektiğini söyleyerek, mavi tur ve tarihi mekanlara yapılan gezilerin ardından gerçekleştirilen ‘Yeşil Tur’ ile de Uludağ’ın güzelliklerini vatandaşlara tanıtacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinden biri olan ‘Uludağ’a Yeşil Tur’, Atatürk Kongre Kültür Merkezi önünde yapılan törenle kamuoyuna tanıtıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı konuşmada, Bursa’nın değerlerini tüm vatandaşlara tanıtmayı ilke edindiklerini ifade etti. Mavi Tur ile Gemlik ve Mudanya’yı Bursalılara tanıttıklarını, tarihi mekanların gezileriyle de kentin kültürel ve tarihi mirasının vatandaşlara sunulduğu kaydeden Başkan Altepe, “Bursalılar olarak bu kentin nimetlerinden yeterince yararlanamıyoruz. Bu güzel kentin değerlerini herkesin görmesi ve bilmesi gerekiyor. Bursalılar, Bursa’yı tanımadan diğer şehirleri ve ülkeleri görmeyi istiyorlar. Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlara Bursa’yı tanıtmak adına çeşitli turları gerçekleştirdik. Bugün yeşil tur ile de Uludağ’ı tanıtacağız” dedi.

“Uludağ, bir marka”
Tarih başkenti Bursa’nın en önemli değerlerinden olan Uludağ’ın önemine de değinen Başkan Altepe, “Yeryüzünün cennet köşesi Uludağ, başlıbaşına bir marka. Güzel bir günde vatandaşlarımıza güzel bir gezi sunalım istedik. Rehberler eşliğinde İnkaya, Oteller Bölgesi gibi yerleri gezecek olan vatandaşlarımız, Uludağ’ın bitkilerini, kriter göllerini, manastırlarını da tanıyacaklar. Bu güzel kentte yaşayan Bursalılar olarak, bu kentin hakkını vermeliyiz. Hedefimiz insanımızın mutluluğudur” diye konuştu.
Başkan Altepe, daha sonra Yıldırım İlçesi Hacivat ve Mehmet Akif Ersoy mahallelerinden yeşil tura katılan yaklaşık 90 kişiyi el sallayarak Uludağ’a uğurladı.
Uludağ gezisine katılan vatandaşlardan 70 yaşındaki Habibe Yavuz, 50 yıldır Bursa’da yaşadığını ancak Uludağ’ı sadece fotoğraflarından bildiğini söyleyerek, vatandaşlara Uludağ’ı tanıma fırsatı veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
‘Uludağ’a Yeşil Tur’ programı, yaz süresince her gün 90 kişiyi Uludağ’ın güzellikleriyle buluşturacak. İnkaya, Yiğitali, Oteller Bölgesi, Dolubaba Türbesi, Bakacak gibi noktaların tanıtılacağı gezi kapsamında Sarıalan’da piknik de yapacak olan vatandaşlar, güzel bir günde doğa turu yapmanın keyfini çıkaracak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 10.06.2011 | Okunma sayısı:11979

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu