Haberler

Yenişehir’i birlikte uçuracağız

Font Boyutu

29 OCAK 2014

BASIN BÜLTENİ

“Yenişehir’i birlikte uçuracağız”
- Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinde gerçekleştirdiği yatırımları Büyükşehir sınırlarına dahil olacak tüm ilçelere ulaştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir’de partililerle ve esnafla bir araya geldi.
- Başkan Altepe, “Türkiye’de taşlar yerine oturuyor, yeni bir dönem başlıyor. Artık bu dönem farklı olacak” dedi.
- Başkan Altepe: “Yenişehir çok şanslı, Yenişehir’i birlikte uçuracağız.”
- Başkan Altepe, Yenişehir’in, 50 yılda almadığı yatırımı bu dönemde alacağına inandığını da sözlerine ekledi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yerel seçimlerin ardından Büyükşehir sınırlarına girecek olan Yenişehir’de partililerle bir araya geldi, daha sonra esnafı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinde gerçekleştirdiği yatırımları tüm ilçelere taşımayı hedefleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir’de AK Parti İlçe Teşkilatı’nda partililerle buluştu, daha sonra ilçe esnafıyla bir araya geldi. Başkan Altepe, diğer ülkelere bakıldığında Türkiye’nin güzel yerlerde ve iyi konumda olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de taşlar yerine oturuyor, yeni bir dönem başlıyor. Artık bu dönem farklı olacak” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir’in dostu olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Yenişehir’de 38 yıllık en samimi arkadaşımızın başkan adayı olması en büyük şans. Yenişehir’in başına devlet kuşu kondu. Yeni dönem Büyükşehir Belediye ile birlikte olacak. Artık özel idare kalkıyor ve bundan sonra birlikte çalışacağız. Bursa semtlerinde ne varsa Yenişehir’de de o olacak” diye konuştu.
Spordan sosyal faaliyetlere dek her alanda yatırım yapılacağını anlatan Başkan Altepe, “Yenişehir köy gibi değil, bir şehir merkezi olacak. 30 bin kişinin yaşadığı bir ilçe olan Yenişehir, sosyal faaliyetten spora kadar her alanda Büyükşehir Belediyesi ile kalkınacak. Kırsal kesimin kalkınmasında da hem Büyükşehir’den hem de ilçe belediyesinden destek gelecek. Büyükşehir büyük kozumuz. Yenişehir’de en iyi sonucu almaya çalışıyoruz. Yenişehir’de havaalanımız var buradan Türkiye’ye ve diğer ülkelere uçacağız” şeklinde konuştu.

Yenişehir fark atacak
Büyükşehir’in tarımla ilgili çalışmalarını da örnekleyen Başkan Altepe, “Biz destek verelim üretici kendisi kazansın, malımız değerlensin, daha fazla kazanalım istiyoruz. Bu konuda en şanslı ilçe Yenişehir, yapacak işler hazır biz hazırız. Dünyada en iyi hangi şehir ve ülke kazanıyorsa onlarla çalışacağız. Bu organizasyonlar Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle olur. Biz diğer şehirlerle yarışıyoruz. Bu kırsal kalkınmada pilot bölgelerden biri Yenişehir” dedi.
Bursa’nın yerli tramvayını da anlatan Başkan Altepe, “Biz bugüne kadar ne dediysek yaptık, en zor olan işler yapıldı. Daha önce kimse inanmadı ama yerli tramvayı Bursa’da ürettik. Şimdi hızlı trenler Bursa’da yapılacak, bunlar mümkün sadece güçlü yerel yönetimler lazım. Bizim her türlü çalışmamız var. Yenişehir’de de tarihi eserlerden, kanalizasyonlardan sosyal tesislere, spor tesislerinden hanım lokallerine kadar her konuda ihtiyaç duyulanları biliyoruz. Yarhisar’dan Gökçesu’ya dek yapılacak tüm işleri biz biliyoruz. Ekiplerimiz burada. Bu işlerin en iyi yapıldığı belediye Büyükşehir Belediyesi. Yenişehir’de fark atalım” diye konuştu.
Başkan Altepe, ilçenin önemine değinerek, “Yenişehir çok şanslı, Yenişehir’i birlikte uçuracağız. Yenişehir bu fırsatı iyi değerlendirirse 50 yılda almadığı yatırımı alır” dedi. Vatandaşlar da Altepe’ye destek verdi. Başkan Altepe, daha sonra AK Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Süleyman Çelik ile birlikte Yenişehir esnafıyla bir araya geldi, pazarda halkın sıkıntılarını dinledi. Başkan Altepe, Yenişehir Ziraat Odası ile Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret ederek, ilçenin nabzını tuttu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.01.2014 | Okunma sayısı:3923

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu