Haberler

Yenişehir’e Büyükşehir eli değecek

Font Boyutu

29 OCAK 2014

BASIN BÜLTENİ

Yenişehir’e Büyükşehir eli değecek
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir sınırlarına dahil olacak olan Yenişehir İlçesi’nde de Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde kırsal kalkınmanın başlayacağını söyledi.
- Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi Yenişehir’de her zaman yanınızda” dedi.
- Başkan Altepe: “Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız hizmetlerle Bursa’yı harekete geçirdik.”
- Başkan Altepe; “Yenişehir’e de Büyükşehir eli değecek. Yenişehir yakaladığı tarihi fırsatı iyi değerlendirirse, 50 yılda yapılamayan hizmetler buraya 2-3 yılda yapılır” diye konuştu.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Yasası’yla birlikte Büyükşehir sınırlarına dahil olacak ilçelerden Yenişehir’in tüm güzellikleriyle kalkınacağını ve ilçenin 50 yılda alamadığı yatırıma Büyükşehir Belediyesi ile kavuşacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil olacak olan ilçelerde muhtarlarla buluşmaya devam ediyor. Yenişehir ziyaretinde önce partililerle bir araya gelen ve esnafı ziyaret eden Altepe, aynı akşam da ilçede hizmetlerini sürdüren muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Altepe, Bursa’ya değer katan Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir’i de uçuracağını söyleyerek, “Bursa, örnek bir şehir. Bursa için ne yapsak azdır. Yenişehir de Bursa’nın en güzel ilçelerinden biri. Büyükşehir Belediyesi, her zaman Yenişehir’in yanında” dedi.

“Yenişehir kazanacak”
Başkan Altepe, Yenişehir’de yapılması planlanan çalışmalarla ilgili hazırlıkların başlatıldığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeyi kalkındıracak projeler gerçekleştirilecek. Yenişehir, hak ettiği değere kavuşacak. Yenişehir, Büyükşehir Belediyesi ile kalkınıp gelişecek. Yenişehir’in kaderi değişiyor. Yenişehir’e talih kuşu konuyor. Yenişehir, bu dönemde 50 yıldır yapılamayan yatırıma kavuşacak” diye konuştu.
AK Parti’nin Yenişehir Belediye Başkan Adayı Süleyman Çelik’in 38 yıllık arkadaşı olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Yenişehir’in yeni dönemde en iyi hizmetleri alacağını anlattı. İlçenin bu dönemde kabuğunu kıracağını söyleyen Altepe, Türkiye’deki değişimin ve gelişimin önemine işaret etti. Bursa’nın, Avrupa ülkelerinin yüzde 80’inden daha iyi konuma ulaştığını anlatan Başkan Altepe, bu dönemde kırsala 120 trilyon civarında yatırım yapılacağını, artık tarımın ve üreticinin kazanacağını ifade etti.
Bursa’nın yerelden kalkınacağına işaret eden Başkan Altepe, “Yerelin değerini yerelde yaşayan bilir. Bizler yerel imkanları kullanma konusunda hassasız. Sıkıntıları yok etmek ancak yerinden yönetimle olur. Artık il sınırları büyükşehir sınırları olunca tüm bölgelerde kalkınma sağlanmış olacak” dedi.
Özel İdare’nin yaptığı hizmetin 5 katının yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılacağını anlatan Başkan Altepe, “Türkiye’deki değişiklikler, yerel reformlarla oluyor. Belediyeler artık her konuyla ilgileniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız hizmetlerle Bursa’yı harekete geçirdik. Şampiyonluk, hedef gösterince oluyor. Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızla iddiamızı ortaya koyuyoruz” şeklinde konuştu.

“Kırsal kalkınmanın da en iyi örneği Bursa olacak”
Başkan Altepe, Bursa’nın gücünün bu güce inananlarla daha da artacağına ve kırsala katkı sağlama hedeflerine değinerek, “Kırsal kalkınmanın da en iyi örneği Bursa olacak. Bugüne kadar güzel örnekler verdik bundan sonra da en iyi örnekleri vereceğiz. Köylümüz kazanacak, Bursa kazanacak. Bunun en güzel örneklerini ilk olarak Yenişehir’de vereceğiz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da son 5 yılda 25 yılı aşan yatırım yapıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Bu dönem Bursa’nın bereketi de arttı. Bunlar daha başlangıç, daha yapacak çok işimiz var. Yeni yeni yetkilerimizi ve izinlerimizi aldığımız işlerimiz var. Bundan sonra gerçekleştireceğimiz daha çok proje var. Bursa’nın dünya ticaret ve sanayi kenti olmasını istiyorsak önce kendimizi geliştirmeliyiz. Yenişehir’de de planlarımızı birlikte yapacağız. Zaman kaybetmeden standartlarımızı yükseltelim. Yenişehir’e de Büyükşehir eli değecek. Bu iş gönül ve hizmet işi. Yenişehir yakaladığı tarihi fırsatı iyi değerlendirirse, 50 yılda yapılamayan hizmetler buraya 2-3 yılda yapılır” şeklinde konuştu.
Konuşmasının ardından Başkan Altepe’ye ilçeye katkılarından dolayı plaket verildi. İl Genel Meclis Başkanı Nedim Akdemir ise Büyükşehir Belediyesi’nin bundan sonraki süreçte gereken çalışmaları özenle yerine getireceğini ifade ederek, “Hizmetlerin tek elden yürütülmesi önemli. Bundan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin çok iyi hizmetler gerçekleştireceğine inanıyorum” dedi. Akdemir, yeni süreçte İl Genel Meclisi ve İl Özel İdare’nin kapanacağını ifade ederek, görev süresini ve bundan sonraki sürecin getirilerini muhtarlara anlattı. Bursa Muhtarlar Derneği Başkanı Nedim Serbestol ile Yenişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Yücel Ok da Başkan Altepe’nin muhtarlarla buluşup halkın nabzını tutmasının önemli olduğunu söyleyerek, Altepe’ye muhtarlara verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Başkan Altepe, programın sonunda muhtarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.01.2014 | Okunma sayısı:4081

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu