Haberler

YENİ YILDA 'REİS BEY' RÜZGARI ESECEK

Font Boyutu

 Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni yılı ‘Reis Bey’ adlı yeni oyunu ile karşılayacak. Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Reis Bey’ adlı eserini, Özer Tunca’nın yönetmenliğinde sahneleyecek olan Şehir Tiyatrosu oyuncuları, bugünlerde, 25 Aralık Cuma günü saat 20.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılacak prömiyerin heyecanını yaşıyor.
Tayyare Kültür Merkezi’nde provalarını sürdüren usta sanatçılar, ‘Reis Bey’ adlı yeni oyunla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Türk Tiyatrosu’nun klasik halini alan oyunlarını başarılı bir performansla sahneleyen Şehir Tiyatrosu, yine bir klasik olan ‘Reis Bey’ ile yeni yıla damgasını vuracak. Dekorunu Tayfun Çebi, kostümlerini Funda Çebi ve ışık tasarımını Zeynel Işık’ın yaptığı oyunun müziği de Oktay Köseoğlu imzasını taşıyor.

“Geçmişin fotoğrafını bugüne taşıyor”
Oyunun yönetmeni Özer Tunca, geçmişin izlerini bugüne taşıdıklarını belirterek, “Reis Bey, Necip Fazıl Kısakürek’in çok önemli bir eseridir. ‘Merhamet’ konusunun işlendiği ve yoğun bir emeği içinde barındıran oyun, özel dekoruyla geçmişin fotoğrafını, bugünün modern yapısı ile seyirciye ulaştırıyor” dedi. Tunca, oyuncuların performanslarından dekoruna, kostümlerinden müziğine kadar özel bir çalışmanın hayata geçirildiğine işaret etti.
Oyun, ömrü otel odalarında geçen yalnız, taş kalpli bir ağır ceza hakimi olan Reis Bey’in verdiği bir kararın ardından kendi iç sorgulamasına seyirciyi şahit kılıyor. Oyunda M. Eren Topçak, Çetin Cambaz, Didem Hun Liman, Müge Açıkdüşünenler, Bülent Uçar, Burhan Narınç, Nihal Türksever, E. Ertan Akman, Murat Liman, Nilgün Türksever Görgü, Uğur Serener, Ebru Ergüç, Hakan Demir, Fatih Ateş, Kazım Güçlü, Aykan Yılmaz, Günay Y. Güney, Gürkan Sargın, Esra Yaşar, Cansu Can, Melih Kurtarıcı, İlyas Avcı, Şahin Asa, Zafer Pamukoğulları, Sedat Tavşan, Fahrettin Beşik, Sevgin Mutlu, Coşkun Bostancı, Ramazan Göktürk, Melih Kurtarıcı, Gürsel Korkmaz, Armağan Y. Bilgin ve Canberk Çam rol alıyor.

Tarih: 22.12.2009 | Okunma sayısı:5585

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir