Haberler

Yeni stadyum Bakanlığa model oluyor

Font Boyutu

17 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

YENİ STADYUM BAKANLIĞA MODEL OLUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE MİMARİSİYLE AVRUPA’NIN EN PRESTİJLİ YARIŞMASI OLAN İNTERNATİONAL PROPERTY’DE ÖDÜL KAZANAN STADYUM İNŞAATINI GEZEN GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ, YENİ STADYUMDAKİ BAZI ÖZELLİKLERİ TÜRKİYE’NİN DİĞER KENTLERİNDE YAPTIKLARI PROJELERDE KULLANABİLECEKLERİNİ SÖYLEDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’Yİ STADYUM BAŞTA OLMAK ÜZERE HAYATA GEÇİRİLEN DİĞER SPOR YATIRIMLARI NEDENİYLE KUTLAYAN BAKAN KILIÇ, “STADYUMUN TAMAMEN KOLONSUZ OLMASI, TİCARİ ALANLARI, SOSYAL DONATI ALANLARI BULUNMASI ÖNEMLİ BİR ÖZELLİK. BURADAKİ BAZI ÖZELLİKLERİ TOKİ ARACILIĞIYLA YAPTIRDIĞIMIZ STADYUM PROJELERİNE KATABİLİRİZ” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve mimarisiyle Avrupa’nın en prestijli yarışması olan İnternational Property’de ödül kazanan stadyum inşaatını gezen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yeni stadyumdaki bazı özellikleri Türkiye’nin diğer kentlerinde yaptıkları projelerde kullanabileceklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi stadyum başta olmak üzere hayata geçirilen diğer spor yatırımları nedeniyle kutlayan Bakan Kılıç, “Stadyumun tamamen kolonsuz olması, ticari alanları, sosyal donatı alanları bulunması önemli bir özellik. Buradaki bazı özellikleri TOKİ aracılığıyla yaptırdığımız stadyum projelerine katabiliriz” dedi.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri başlatmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bursa’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyum inşaatını gezdi. Beraberindeki Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile birlikte tribünlerin bulunduğu alana gelen Bakan Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’dan stadyumun teknik özellikleri hakkında bilgi aldı. Montajı yapılan numune koltukları inceleyip, çatı da devam eden teflon malzeme kaplama çalışmalarını izleyen Bakan Kılıç, Avrupa’nın en prestijli yarışması olan İnternational Property’de ödüle layık görülen projenin gerçekten örnek bir çalışma olduğunu söyledi.

Bu özellikleri kullanabiliriz
Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan stadyumun bazı özeliklerini bildiğini ancak şimdi daha detaylı bilgi sahibi olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın nezdinde tüm çalışanları tebrik ediyorum. Gayet planlı, yoğun ve güzel bir çalışma halen devam ediyor. Projenin aynı zamanda ödül aldığını da öğrenmiş oldum. Stadyumun tamamen kolonsuz olması, ticari ve sosyal alanlarıyla uzun yıllar hizmet verecek bir stadyum olacak. Biz de TOKİ kanalıyla Türkiye genelinde yaptığımız stadyumlarda buradaki bazı özellikleri katabiliriz. İş güvenliğinin de en üst seviyede sağlanarak çalışmaların yapılması çok güzel. Ben emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.
Stadyumun tamamlanmasına ilişkin bir tarih vermek isteyen Bakan Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye dönerek tarih istedi. Başkan Altepe de inşaatın Mart ayı sonunda tamamlanmasının planlandığını ve Haziran ayında bu stadyumda kupa maçı oynanmasını planladıklarını söyledi.

Kılıç’a Bursa kılıcı
Stadyumdan sonra Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret eden Bakan Kılıç, daha sonra tarihi belediye binasında Başkan Altepe’yi ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımdan çevreye, tarihi mirastan spora kadar yaptığı çalışmalar hakkında kısa bir bilgi veren Başkan Altepe, yıllar önce ‘Avrupa Şehri’ unvanı alan Bursa’nın son dönemde yapılan yatırımlarla gerçek anlamda bir Avrupa şehri haline geldiğini vurguladı. Bursa’daki çalışmalarında hükümetin de önemli bir desteğini aldıklarını dile getiren Başkan Altepe, bu destekler nedeniyle Bakan Kılıç’a teşekkür etti.
Bursa’da özellikle Büyükşehir Belediyesi tarafından sportif anlamda ciddi yatırımlar yapıldığının altını çizen Bakan Kılıç da yerel yönetim, merkezi hükümet işbirliğinin en güzel örneklerinin Bursa’da verildiğini kaydetti.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe, günün anısına Bakan Kılıç’a el yapımı Bursa kılıcı hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 17.10.2014 | Okunma sayısı:4532

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu