Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

YENİ DURAKLAR OTOBÜS İŞLETMESİ’NDEN

20 Nisan 2010

BASIN BÜLTENİ

YENİ DURAKLAR OTOBÜS İŞLETMESİ’NDEN
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SINIRLARININ GENİŞLEMESİ NEDENİYLE BAZI MAHALLELERDE EKSİKLİĞİ HİSSEDİLEN YENİ OTOBÜS DURAKLARI, OTOBÜS İŞLETMESİ ATÖLYELERİNDE MODERN BİR TASARIMLA ÜRETİLİYOR.

BURSA - Bursa’da, Büyükşehir Belediyesi sınırlarına yeni dahil olan yerlerde eksikliği hissedilen otobüs durakları, otobüs işletmesinin atölyelerinde modern bir tasarımla üretiliyor.

Büyükşehir Belediyesi, hafif raylı sistem ağını genişletmenin yanı sıra vatandaşlara güvenilir ve konforlu ulaşım imkanı sağlamak için otobüs filosunu da yeni takviyelerle güçlendirirken, otobüs duraklarına da çağdaş bir görüntü kazandırıyor. Özellikle sınırların genişlemesiyle birlikte bazı bölgelerde eksikliği hissedilen otobüs durakları Otobüs İşletmesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü, atölyelerinde belediye personeli tarafından tasarlanıp, üretiliyor. Yeni üretilen otobüs durakları, çağdaş çizgisi ve ergonomik yapısıyla dikkat çekiyor.

Otobüs İşletmesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü atölyesinde üretilen ilk yeni otobüs durağı, Ulaşım Daire Başkanlığı önünde düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı. Otobüs durağının tasarımından üretimine kadar emeği geçen tüm personele teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, belediye olarak bu dönem üretime büyük önem verdiklerini, üretim olmadan gelişmenin de olmayacağını söyledi. Törende, Toplu Taşıma Şube Müdürü Mesut Emir ile tasarım ve üretimde katkısı olan personel de hazır bulundu. Yeni üretilen duraklar, ilk etapta ihtiyaç olmasına rağmen durak bulunmayan bölgele konulacak. Daha sonra ise mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda, eski saç otobüs durakları yeni duraklarla değiştirilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


2403-otobus-duraklari.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 20 Nisan 2010 Saat 10:02

Okunma Sayısı: 41531

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları