Haberler

Yelkenler Güzelyalı’yı renklendirdi

Font Boyutu

25 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

Yelkenler Güzelyalı’yı renklendirdi
- Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Burgaz Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu’nun fikstüründeki ‘III. Bölge II. Ayak Yelken Müsabakaları, Burgaz sahilinde renkli görüntülere imza attı.
- Bursa’da yaklaşık 60 sporcunun katılımıyla başlayan yarışlar, 4 gün sürecek.

BURSA – Bursa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu fikstüründeki ‘III. Bölge II. Ayak Yelken Müsabakaları’, coşkulu başladı.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun fikstüründeki III. Bölge II. Ayak yelken müsabakaları, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Burgaz Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde Mudanya’ya bağlı Güzelyalı Burgaz’da başladı.
‘Optimist’, ‘Laser 4.7’ ve ‘Laser Radial’ olarak 3 kategoride gerçekleştirilen müsabakalarda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularının da aralarında bulunduğu 9 takım yarışıyor. 60 sporcunun kıyasıya yarıştığı mücadele, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yelken Takımı ve Burgaz Yelken Takımı’nın eğitim alanında start aldı. Türkiye’nin her bölgesinden 9 ayrı hakemin yönettiği 12 ayrı yarış sonucunda, sıralamada yeterli dereceye giren sporcular Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazanacak. Bursa’da 4 gün sürecek yarışlara Bursa’nın yanı sıra Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir’den sporcular katılıyor. Bursa Büyükşehir Belediyespor Yelken Şubesi, Burgaz Yelken Kulübü, Gemlik Yelken Kulübü, Mudanya Yelken Kulübü, Tekirdağ Yelken Kulübü, Çanakkale Yelken Kulübü, İçdaş Yelken Kulübü, Bandırma Yelken Kulübü ve Ayvalık Yelken Kulübü’nden 8 - 23 arası yaşlardan yelken tutkunlarının birincilik için mücadele ettiği yarışlarda; Güzelyalı sahili yelkenlerle renklendi. Sporculara vatandaşlar da alkışlarla moral verdi. Organizasyon, 28 Eylül Pazar günü saat 16.00’da yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.09.2014 | Okunma sayısı:2022

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir