Haberler

Yelkencilerden Büyükşehir´e ziyaret

Font Boyutu

 10 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

YELKENCİLER´DEN BÜYÜKŞEHİR´E ZİYARET
- TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU (TYF) BAŞKANI AHMET GENÇTÜRK VE BURGAZ YELKEN KULÜBÜ BAŞKANI ÖNDER CESUR VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA - Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Başkanı Ahmet Gençtürk ve Burgaz Yelken Kulübü Başkanı Önder Cesur ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti.

Türkiye Yelken Federasyonu üyelerini Heykel´deki tarihi başkanlık binasında ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ, kurumun Bursa´daki çalışmalarını desteklemeye hazır olduklarını bildirdi. Bursa´nın Gemlik´ten Mudanya ve Karacabey´e kadar kıyısı bulunan bir kent olduğunu ve bunun Türkiye´de yeterince bilinmediğini kaydeden Başkanvekili Karadağ, TYK´nın Bursa´da gerçekleştireceği turnuvalarla belki de bu bilincin yok edileceğini, Bursa´nın bir deniz kenti olduğu gerçeğinin fark edileceğini söyledi.

TYF Başkanı Ahmet Gençtürk, Bursa´da uluslararası dereceler alan birçok sporcunun bulunduğunu kaydederek, kenti yelken sporuna çekmek istediklerini söyledi. Bundan 5-6 yıl öncesine kadar Mudanya ve İznik´te düzenledikleri turnuvalarda 50 kadar yelkenlinin bulunduğunu fakat bu oranın son yıllarda 5´e kadar düştüğünü belirten Gençtürk, "Bu kesinlikle kabul edilemez bir durum. Bodrum, Turgutreis gibi yerlerden dünya şampiyonu çıkıyor da denize kilometrelerce uzunlukta kıyısı bulunan Bursa´dan çıkmıyor. Anlamak çok zor." dedi. Bursa´yı yelken sporuna dahil etmeye kararlı olduklarını, bunun için çalışmalara başladıklarını ifade eden Gençtürk, "Bizler Burgaz Yelken Kulübü´nde 12 ay boyunca bu sporu yaptırıyoruz. Çalışmalarımızı daha da genişleterek yelkenciliği kent geneline yaymayı planlıyoruz" diye konuştu.
Görüşmenin ardından Başkanvekili Abdullah Karadağ, misafirlerine Bursa´yla ilgili hediyeler takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.10.2013 | Okunma sayısı:1562

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu