Haberler

YAZ SPOR OKULLARI İLK ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI

Font Boyutu

1 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

YAZ SPOR OKULLARI İLK ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN YAZ SPOR OKULLARI, YÜZME BRANŞINDA İLK DÖNEM ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLAMAYA BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, SAĞLIKLI VE SPOR KENTİ BURSA HEDEFİYLE ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, GELECEĞİN BÜYÜĞÜ OLAN ÇOCUKLARIN SPOR BİLİNCİ EDİNMİŞ SAĞLIKLI BİREYLER OLARAK YETİŞTİRİLMESİNİ ÖNEMSEDİKLERİNİ BELİRTTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaz spor okulları ile çocukların donanımlı ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlandığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından yaz aylarında gerçekleştirilen ‘Yaz Spor Okulları’nın yüzme branşında ilk dönem, törenle başladı. Yaz aylarını Bursa’da geçiren çocukların okul stresini atmalarına fırsat sunan yaz spor okulları, Çekirge’deki Havuzlupark Tesisleri’nde ilk öğrencilerini ağırladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çocukların sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmelerini önemsediklerini belirterek, “Hedefimiz, çocukların yaz aylarını en güzel şekilde geçirmeleri, yaz spor okulları ile çocukların sağlıklı, donanımlı, sporcu kimliğe sahip olmalarıdır. Çocuklarımız, bizim en büyük gücümüzdür. İyi eğitimli, sporcu bir gençlik oluşturmak için geleceğimize her türlü desteği veriyoruz” diye konuştu.

Bursa 5 yılda 100’ü aşkın spor tesisi kazanacak
Çocukların spor yaparak iradeli, güçlü bireyler olduklarını ve takım ruhu kazandıklarını vurgulayan Başkan Altepe, Bursa’nın spor kenti olması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 85 spor projesine başlandığını ve bunun 20 tanesinin bitirildiğini söyledi. Bursa’ya 5 yılda 100’ün üzerinde prestijli spor tesisi kazandırmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Herşey Bursa’nın spor kenti olması için. Milli takıma altyapıdan sporcuları yetiştirmeyi de önemsiyoruz. Milli sporcular bu tesislerde yetişecek. Geleceğimiz için spor faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.
Başkan Altepe, yaz spor okullarında bu sene yüzme, basketbol, voleybol, karate, tenis, güreş, masa tenisi, bilardo, yelken, sualtı dalış ve amatör denizcilik branşlarında 1500 sporcu ve 80 eğitmenle faaliyet gösterdiklerini söyledi.
Başkan Altepe ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, daha sonra sporcularla birlikte havuzbaşında fotoğraf çektirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 01.07.2011 | Okunma sayısı:6940

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu