Haberler

Yaşayan geçmişi ile Bursa okulunuzda

Font Boyutu

 06 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

YAŞAYAN GEÇMİŞİ İLE BURSA OKULUNUZDA
- BURSA’NIN TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİNE YÖNELİK FARKINDALIK OLUŞTURMAK VE KENTLİLİK BİLİNCİNE SAHİP NESİL YETİŞTİRİLMESİ AMACIYLA BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE TURİZM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘YAŞAYAN GEÇMİŞİ İLE BURSA OKULUNUZDA’ PROJESİ HARMANCIK’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BURSA - Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerine yönelik farkındalık oluşturmak ve kentlilik bilincine sahip nesil yetiştirilmesi amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Yaşayan Geçmişi ile Bursa okulunuzda’ projesi Harmancık’ta gerçekleştirildi.

‘Yaşayan Geçmişi ile Bursa okulunuzda’ projesinin yeni eğitim ve öğretim dönemindeki ilk sunumları Harmancık ilçesinde başladı. Harmancık Ortaokulu, Harmancık İmam Hatip Ortaokulu ve Harmancık Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm şube Müdürlüğü personelleri tarafından Bursa’nın tarihi ve kültürel değerleri, UNESCO Dünya Mirası alanları, Bursa Müzeleri görsel sunumla tanıtıldı.

Sunumlara katılan 450 öğrenciye çeşitli hediyeler takdim edildi. 2016-17 eğitim yılı ile hayata geçirilen projede, Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerine yönelik farkındalık oluşturma ve şehirlilik bilincinin kazandırılması amaçlanıyor. Daha önce Keles ve Orhaneli ilçelerinde gerçekleştirilen sunumlar öncelik olarak yine merkeze uzak ilçeler ile hizmete devam edecek.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 06.10.2017 | Okunma sayısı:1798

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir