Haberler

YAŞAM SEVİNCİ ENGEL TANIMAZ

Font Boyutu

25 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

YAŞAM SEVİNCİ ENGEL TANIMAZ
-ENGELLİLER PİKNİKTE ENERJİ DEPOLADI
-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ ÜYELERİ, KOCAYAYLA’DA DÜZENLENEN GELENEKSEL PİKNİK ŞÖLENİNDE KEYİFLİ BİR HAFTASONU GEÇİRDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen geleneksel piknik şöleni, renkli anlara sahne oldu. Keles Kocayayla’daki piknikte engelli vatandaşlar doyasıya eğlendi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Keles Kocayayla’da bu yıl 9.’su düzenlenen “Sosyal Kaynaşma Şenliği”ne Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Ümit Korkmaz, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ve 500’e yakın engelli ile yakınları katıldı. Birbirinden eğlenceli yarışmaların düzenlendiği piknikte, engelliler gönüllerince eğlendi. Mumyalama, kaşıkla yumurta taşıma ve un tabağı oyunlarını oynayan engelli vatandaşlar, hayatta karşılaştıkları olumsuzlukları bir günlüğüne olsa da unuttu. Oyun havaları eşliğinde stres atan engelliler, gün boyunca eğlenerek enerji depoladı.
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan şenliği, yoğun katılımla gerçekleştirdiklerini ifade etti. Engelli bireylerini, engelli yakınlarını ve gönüllü bireyleri bir araya getirerek sosyal ve kültürel faaliyetler içerisinde bulunmalarına sağladıklarını söyleyen Başkan Sönmez, hayatın içinde yalnız olmadıklarını göstererek dayanışmayı arttırdıklarını anlattı. Sönmez, “Bu sene de engelli bireylere, engelli yakınlarına ve gönüllü üyelerimize şehirden uzak, doğayla iç içe eğlenceli bir gün sunmaya çalıştık. Şenlik döneminde farklı ve heyecanlı deneyimler yaşayan üyelerimiz, hayata daha umutlu ve daha mutlu bakmaktadır” dedi.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ise, Kent Konseyi’nin Bursa ve Bursa’da yaşayanlar için güzel çalışmalara imza attığını söyledi. Faaliyetlerle engellilerin önündeki engelleri kaldırdıklarını vurgulayan Başkan Pala, “Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’nin desteği bizi cesaretlendiriyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engellilerin kent yaşamında daha aktif olabilmeleri için her türlü desteği vereceğiz. Engelli kardeşlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Bu anlamlı etkinliği gerçekleştirilmesine katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Sosyal Kaynaşma Şenliği kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye girenlere Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala tarafından hediyeleri takdim edildi. Ayrıca Kalbin Ritim Grubu ve Petank takımı izleyenlere görsel şölen yaşattı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 25.07.2011 | Okunma sayısı:3818

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu