Haberler

Yangının yaralarını Büyükşehir saracak

Font Boyutu

16 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

YANGININ YARALARINI BÜYÜKŞEHİR SARACAK
- MEHMET AKİF MAHALLESİ’NDE ÇIKAN VE SOĞUK HAVA DEPOSU İLE ÇEVRESİNDEKİ EVLERE BÜYÜK ZARARLAR VEREN YANGININ YARALARININ SARILMASI İÇİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEVREYE GİRDİ,
- YANGINDA ZARAR GÖREN VATANDAŞLARI DİNLEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, EVLERİN ONARIMINDAN EŞYA DESTEĞİNE VE BÖLGENİN MODERN BİR GÖRÜNÜM KAZANMASINI SAĞLAYACAK ÇEVRE DÜZENLEMESİNE KADAR HER TÜRLÜ ÇALIŞMAYI YAPACAKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Mehmet Akif Mahallesi’nde çıkan ve soğuk hava deposu ile çevresindeki evlere büyük zararlar veren yangının yaralarının sarılması için Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. yangında zarar gören vatandaşları dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, evlerin onarımından eşya desteğine ve bölgenin modern bir görünüm kazanmasını sağlayacak çevre düzenlemesine kadar her türlü çalışmayı yapacaklarını söyledi.

Bursa’da iki hafta önce Mehmet Akif Mahallesi’nde bir soğuk hava deposunda çıkan ve kısa sürede büyüyen yangında soğuk hava deposunun yanı sıra 11 adet ev de yanarak kullanılamaz hale gelmişti. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bölgede yaptığı hasar tespit çalışmaların ardından olay yerine gelen Başkan Altepe, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sıkıntıların giderilmesi ve vatandaşların her türlü konuda desteklenmesi için büyük gayret gösterdiklerini dile getiren Başkan Altepe, yangından zarar gören vatandaşların yaralarının da kısa sürede sarılacağını vurguladı.

Bölge halkının pazarcılık yapması nedeniyle pazar malzemelerinin boş sandıkların tutuşmasıyla yangının kısa sürede büyüdüğüne dikkat çeken Başkan Altepe, “Şu anda 11 konut yanmış vaziyette. Ekiplerimiz gerekli tespitleri yaptı. Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi, bölgenin temizlenmesi ve evlerin oturulabilir hale gelmesi için her türlü desteği vereceğiz. Oturulabilir hale getirilen evlere eşya desteği de sağlayacağız. Üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Ben mahalle halkına geçmiş olsun diyorum. Böyle bir felaket bir daha yaşanmaması için gerekli önlemleri de alacağız. Bursa’nın hiçbir yerinde böyle bir sıkıntı yaşanmasın, daha yaşanabilir modern mahalleler inşa edelim istiyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 16.04.2016 | Okunma sayısı:2417

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu