Haberler

YAMAÇ PARAŞÜTÜ TUTKUNLARI BURSA’DA BULUŞUYOR

Font Boyutu

15 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ TUTKUNLARI BURSA’DA BULUŞUYOR
- YAMAÇ PARAŞÜTÜ MESAFE UÇUŞU BURSA KUPASI, 16 – 17 TEMMUZ TARİHLERİNDE ORHANGAZİ GÜRLE DAĞI’NDA YAPILACAK.

BURSA – ‘Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Bursa Kupası’, yamaç paraşütüne tutkun vatandaşları, 16 – 17 Temmuz tarihlerinde Orhangazi Gürle Dağı’nda bir araya getiriyor.

Orhangazi Belediyesi ile Bursa Kent Konseyi Havacılık Çalışma Grubu, Yeni Sölöz Belediyesi, Gökyüzü Hava Sporları Kulübü ve BESAŞ işbirliği ile düzenlenen yarışma renkli ve heyecanlı anlara sahne olacak. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan organizasyon, Bursalı pilotların yarışma uçuşları konusunda eğitilmesi, daha fazla yarışma pilotu yetiştirilmesi, Bursa’nın doğa sporları ve sportif havacılık potansiyelinin tanıtılması amacıyla hayata geçiriliyor. Bursa, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Mersin, Eskişehir, Adana, Balıkesir gibi illerden 50’yi aşkın pilotun katılacağı yarışma iki gün sürecek.
Yarışmacılar Orhangazi Belediyesi göl kenarı kamp alanında konaklayıp, yarışma için her gün 09.00’da Gürle dağına hareket edecekler. Yarışma uçuşları o günkü meteorolojik koşullara göre şekillendirilecek olup, görev komitesi tarafından hazırlanan uçuş rotası, havadaki dönüş noktaları ve uçuşun bittiği gol noktası, yamaçta sporculara verilecek brifingte anlatılacak. Daha sonra belirlenen saatte uçuşa başlayacak pilotlar yaklaşık 2-3 saat uçarak zorlu rotayı tamamlayacak. İki gün boyunca görev uçuşlarındaki rotaları en fazla ve en hızlı şekilde tamamlayan sporcular, kupa ve madalya kazanacaklar.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 15.07.2011 | Okunma sayısı:5273

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir