Haberler

YABANCI ÖĞRENCİLER BÜYÜKŞEHİR’DE

Font Boyutu

9 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

YABANCI ÖĞRENCİLER BÜYÜKŞEHİR’DE
- YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ REFAKATİNDE BURSA’YA GELEN ‘2. TÜRKÇE YAZ OKULU’ ÖĞRENCİLERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Yunus Emre Enstitüsü öncülüğünde Bursa’ya gelen yabancı öğrencileri ağırlayarak, “Sizler bizim kardeşimizsiniz. Bursa olarak sizleri dostumuz olarak görüyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Yunus Emre Enstitüsü tarafından yabancılara yönelik gerçekleştirilen ‘2. Türkçe Yaz Okulu’ öğrencilerini Tarihi Belediye Binası Meclis Salonu’nda konuk etti. Bursa’nın tarihi ve bugünü hakkında öğrencilere bilgiler veren Başkanvekili Karadağ, “Bursa, zengin bir geçmişe sahip olan bir kent. Otomotiv ve yan sanayi üretiminin yoğun olduğu bir şehir, Bursa. Türkiye’nin tekstil merkezlerinden olan şehrimiz, aynı zamanda şeftali, kestane gibi meyve üretiminde de merkez konumunda. Dağıyla deniziyle doğal güzelliklere sahşp olan Bursa genç bir nüfusa sahip” diye konuştu.
Bursa’nın son yıllarda çok hızlı gelişip büyüdüğüne işaret eden Karadağ, “Bursa’nın şu anda nüfusu, ilçeleriyle birlikte 2 milyon 700 bin. Bursa’da farklı kültürlerden çok sayıda vatandaşımız yaşıyor. Bütün insanları kardeşimiz olarak görüyoruz. Sizler bizim kardeşimizsiniz. Bursa olarak sizleri dostumuz olarak görüyoruz” dedi.

Misafirperverliğe teşekkür
Yunus Emre Enstitüsü Uzman Yardımcısı Tarık Demir, İngiltere, ABD, Suriye, Mısır, Lübnan, Makedonya ve Kazakistan gibi 23 farklı ülkeden 29 öğrenciyle Bursa’ya geldiklerini söyledi. Demir, “Bu güzel şehirde bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Türk misafirperverliğinini en güzel örneğini bize yaşatıyorsunuz” diyerek teşekkür ettiği Başkanvekili Karadağ’a çeşitli hediyeler verdi. Başkanvekili Karadağ da Demir’e İznik çinisi, öğrencilere de Bursa’ya özgü hediyeler armağan etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 09.07.2011 | Okunma sayısı:4708

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu