Haberler

Yabancı eğitmenlerin Büyükşehir çıkarması

Font Boyutu

8 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

Yabancı eğitmenlerin Büyükşehir çıkarması
- ‘Comenius’ programı kapsamında Ürünlü İlköğretim Okulu´nun davetlisi olarak Bursa´ya gelen 28 yabancı öğretmen, Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti.

BURSA – ´Comenius´ programı kapsamında Ürünlü İlköğretim Okulu´nun davetlisi olarak Bursa´ya gelen İtalya, Macaristan, Romanya, Polonya, Hırvatistan ve Bulgaristan´dan 28 öğretmen, Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti.

Heykel´deki tarihi belediye binasında gerçekleşen ziyarette, konuk heyeti Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak ağırladı. Ürünlü İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Narlı, Müdür Yardımcısı Ramazan Akan ve İngilizce Öğretmeni Betül Ağaçayak da ziyarete katıldı. Şenocak, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitmenlerin ve eğitim kurumlarının yanında olmayı hedeflediklerini söyleyerek, Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa´da 35 okula spor salonu yaptıklarını, yaklaşık 100 bin kursiyeri 78 değişik alanda eğiterek sertifika verdiklerini ve her yıl 20 bin öğrenciye eğitim seti dağıtıldığını ifade etti.
´Comenius nedeniyle´ düzenlenen uluslararası etkileşim programlarına da değinen Şenocak, “Bu tür projelerle iletişim çoğaldı ve birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür ilişkilerin artmasını umuyoruz” dedi. Şenocak, konuk heyete çini plaket ve Bursa´ya özgü hediyeler verdi.
Comenius, üye ülkelerde öğretmen ve öğrenciler için ´hayat boyu öğrenme´ fırsatları oluşturuyor. Comenius programını uygulayan ülkeler arasında; Türkiye´nin yanı sıra Avrupa Birliği´ne üye tüm ülkeler, Norveç, Lihtenştayn, İzlanda, Hırvatistan ve İsviçre yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.10.2013 | Okunma sayısı:2358

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu