Haberler

Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe

Font Boyutu

19 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe
- Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Orhan Asena’nın ‘Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe’ adlı eseriyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.
- Dev yapımın provalarını aralıksız sürdüren Şehir Tiyatrosu, yeni oyununun prömiyerini ise 9 Ocak Cuma günü yapacak.

BURSA – Orhan Asena’ya Türkiye İş Bankası büyük ödülünü kazandıran ve her sahnelenişinde büyük beğeniyle izlenen ‘Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe’ adlı oyun, bu kez usta yönetmen Yunus Emre Bozdoğan’ın yorumuyla Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahneye aktarılıyor.

Orhan Asena’nın ‘Kanuni Sultan Süleyman – Taht ve Baht Dörtlemesi’ başlığı altında kaleme aldığı 4 oyundan üçüncüsü olan ‘Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe’, Şehzade Mustafa’nın ölümü sorası yaşanan olayları konu alıyor. Oyun, Hürrem Sultan’ın arzusu üzerine katledilen Şehzade Mustafa’nın ölümünün ardından, Hürrem’in oğlu Bayezit’in trajedisini sahneye aktarıyor.
Devlet Tiyatroları sanatçısı Yunus Emre Bozdoğan tarafından sahnelenen oyunun dekor tasarımı Sertel Çetinel, kostüm tasarımı Aydan Çınar, müzikleri Fatih Veli Ölmez, koreografisi Cihan Yöntem ve ışık tasarımı da Zeynel Işık imzasını taşıyor. İlk gösterimi 9 Ocak Cuma günü yapılacak olan oyun, sezon boyunca her hafta perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günleri ise saat 14.00’de Şehir Tiyatrosu’nun diğer oyunlarıyla dönüşümlü olarak Tayyare Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.12.2014 | Okunma sayısı:4221

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir