Haberler

VASILEV’DEN VEDA ZİYARETİ

Font Boyutu

26 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

VASILEV’DEN VEDA ZİYARETİ
- BURSA VE ÇEVRE İLLERDE YAŞAYAN GÖÇMENLERİN BULGARİSTAN’A ÇIKIŞLARINDAKİ İŞLEMLERİ KOLAYLAŞTIRAN BURSA KONSOLOSLUĞU’NUN KURULMASINDA BÜYÜK HİZMETLERİ BULUNAN EVGENI VASILEV’İN BURSA’DAKİ GÖREVİ SONA ERDİ.

BURSA – Bulgaristan’ın Bursa konsolosluğunun kurulmasında önemli katkıları bulunan Bulgaristan Bursa Konsolosu Evgeni Vasilev, kentte görev yaptığı süre içerisinde Büyükşehir Belediyesi ile önemli hizmetlerin altına imza attıklarını söyledi. Bursa’daki görev süresini tamamlayan Vasilev, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye veda ziyaretinde bulundu.

Başkan Altepe, belediye ile ortak yürütülen çalışmalarla Vasilev’in de katkılarıyla kurulan Bulgaristan konsolosluğu sayesinde, Bursa’da ve çevre illerde yaşayan, başta Bulgaristan olmak üzere Avrupa’ya çıkmak isteyenlerin işlemlerinin kolaylaştırıldığını söyledi. Bursa’nın ilk konsolosu olarak görev yapan Evgeni Vasilev’in, Bulgaristan ve Avrupa ile irtibatı olan tüm vatandaşlara önemli hizmetlerde bulunduğunun altını çizen Başkan Altepe, “Konsolos Vasilev’in, katkılarıyla kente bir konsolosluk binası kazandırıldığı gibi birçok soydaşımızın ve yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın da ayağına hizmet götürüldü. Sayın Vasilev’in, 2 yıldan bu yana sürdürdüğü Türkiye ile Bulgaristan arasındaki dostluk köprüsü vazifesini Bursa dışından da devam ettireceğine inanıyorum” dedi.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Evgeni Vasilev, 2 yıl boyunca görev yaptığı Bursa’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin her konuda büyük desteğini aldığının altını çizdi. Bursa’da yaşayan yaklaşık 450 bir Bulgaristan vatandaşın soydaşın olduğuna işaret eden Vasilev, Büyükşehir Belediyesi’nin yollardan, raylı sisteme, stadyumdan, altyapı yatırımlarına kadar gerçekleştirdiği tüm gurur verici hizmetlerden soydaşların da faydalandığını belirtti.
Konsolosluk açıldığından bu yana 7 bin pasaport, 32 bin vize işlemi yapıldığını kaydeden Vasilev, “Sadece Bursa’da yaşayan değil Anadolu’nun farklı illerinden yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşlar da İstanbul ya da Ankara’ya gitmek yerine işlemlerini Bursa’dan yaptırıyorlar. Konsolosluk kurulmasıyla birlikte Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerde de önemli gelişmeler oldu. 2 yıl boyunca Başkan Altepe’nin de katkılarıyla Bursa’da kaliteli hizmetler gerçekleştirdik. Bursa’dan ayrılırken sıkı dostluk ve başarılı işler yapmanın gururu ile ayrılıyorum. En yakın zamanda yeniden geleceğim” diye konuştu.
Başkan Recep Altepe, hizmetlerinden dolayı Konsolos Vasilev’e teşekkür plaketi ve Bursa’ya özgü hediyeler verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 26.07.2011 | Okunma sayısı:4304

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu