Haberler

VALİ HARPUT'TAN MERİNOS ZİYARETİ

Font Boyutu

Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Merinos Kültür Merkezi’nde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) ile Bursa Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

Vali’den müzik ziyafeti
Merinos’ta ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’ne bağlı Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümlerini ziyaret eden Vali Harput, Emniyet Müdürü Çatalkaya ve Milli Eğitim Müdürü Gülsar, orkestra öğrencilerinin provalarını keyifle izledi. Vali Harput, “Kültürümüzün en önemli parçalarından olan Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği sizler sayesinde yaşatılıyor” dedi.
Sanata emek verenleri tebrik eden Harput, Türk Sanat Müziği Bölümü öğrencileriyle birlikte “Kalbimin Sahibi Sensin” adlı eseri seslendirdi.

Geleneksel kültür yaşatılıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) atölyelerini gezen Vali Harput, BUSMEK Genel Koordinatörü Muhammet Soysal’dan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Birbirinden farklı el sanatlarının yapıldığı kurslarda geleneksel kültürün yaşatıldığını ifade eden Vali Harput, “Kültürümüzün yok olmaya yüz tutan değerlerini yeniden canlandırmak, Bursa için yapılacak en önemli çalışmadır. Sizler el emeğinizle, bu konuda çok önemli eserlere imza atıyorsunuz” dedi.

Kent Konseyi Bursa’nın vitrini
Merinos’ta faaliyet gösteren Bursa Kent Konseyi’ni de ziyaret eden Vali Harput, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’dan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Vali Harput, kent konseyinin Bursa için önemli projeleri halkın gündemine taşıdığını belirtti. Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Kent Konseyi’nin Bursa’nın en önemli platformlarından biri olduğunu belirterek, bu demokratik platformda her kesimin Bursa’nın faydasına olan fikirlerini ortaya koyduğunu söyledi. Pala, kentin vitrini olan Kent Konseyi’nin Bursa’nın markası olma yolunda hızla ilerlediğini sözlerine ekledi.
Ziyaretin sonunda BUSMEK Koordinatörü Muhammet Soysal, Vali Harput, İl Emniyet Müdürü Çatalkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Gülsar’a kursiyerlerin yaptığı çini vazolardan hediye etti.

Tarih: 20.01.2010 | Okunma sayısı:6668

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir