Haberler

VALİ HARPUT'TAN 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Bursa Ulaşım-Toplu Taşım İşletmeciliği San. ve Tic. A.Ş. (BURULAŞ) BOYKOOP tarafından 10 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile kiralanan Bursa Şehirlerarası Terminal’inin işletmesini bir yıllığına devraldı. Gerçekleştirilen ihaleyi kazanarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden terminali devralan BURULAŞ’ın ilk ziyaretçileri Bursa Valisi Şahabettin Harput ile Bursa İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya oldu.

BURULAŞ Murahhas üyesi Dr. Ali Kaya tarafından karşılanan Harput ve Çatalkaya, sonrasında BURULAŞ Satınalma Müdürü ve aynı zamanda Terminal Müdürü Erol Keyfoğlu ve BOYKOOP yöneticileri ile bir araya geldi.

Terminal ile ilgili bilgiler alan Bursa Valisi Şahabettin Harput, BURULAŞ Murahhas üyesi Dr. Ali Kaya’yı tebrik etti. Her konuda yardıma hazır olduklarını belirten Harput, “Bursa terminali Türkiye’deki örnek terminallerden birisi. Bundan sonrada bu konuda taviz verilmeyeceğinden eminim. BURULAŞ olarak önemli bir işe soyunmuşsunuz. Sizleri kutluyorum. Bundan sonra bize düşen ne varsa yardıma hazırız” dedi.

Bursa İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya da asayiş anlamında her konuda BURULAŞ’ın yanında olduklarını belirtti. Çatalkaya, terminalle ilgili BURULAŞ ile birlikte hareket edeceklerini söyledi.

Bursa Şehirlerarası Terminali’nin bugüne kadar işletmesini yürüten BOYKOOP’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden BURULAŞ Murahhas üyesi Dr. Ali Kaya, devraldıkları bayrağı bundan sonra daha ileriye taşıyacaklarını kaydetti. Terminalin Bursa’nın ön yüzü olduğunu dile getiren Kaya, “Bursa’ya gelmek için birçok vatandaşımız otobüsleri dolayısıyla da terminali tercih ediyor. Bursa ile ilgili ilk izlenimi terminalde ediniyor. Terminal ile birlikte önemli bir görevi de devraldık. Bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle de devraldığımız bayrağı üst noktalara taşıyacağız” diye konuştu.

Harput ve Çatalkaya, terminali gezerek yazıhanelerden bilgi aldıktan sonra mekandan ayrıldı.

Tarih: 02.12.2009 | Okunma sayısı:5840

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir