Haberler

VAGONLAR 10 YIL SONRA KLİMAYA KAVUŞUYOR

Font Boyutu

 14 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

VAGONLAR 10 YIL SONRA KLİMAYA KAVUŞUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KENT İÇİ ULAŞIMI DAHA KONFORLU HALE GETİRMEK AMACIYLA MEVCUT VAGONLARA KLİMA TAKILMASI PROJESİ KAPSAMINDA KLİMA TAKILAN İLK VAGON SEFERLERE BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İLK UYGULAMANIN TESTLER NEDENİYLE ZAMAN ALDIĞINI BELİRTEREK, BUNDAN SONRA KISA ZAMAN İÇİNDE TÜM ARAÇLARIN KLİMALI HALE GETİRİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşımı daha konforlu hale getirmek amacıyla mevcut vagonlara klima takılması projesi kapsamında klima takılan ilk vagon seferlere başladı.

Raylı sistem yatırımları kapsamında konforlu ulaşımı kentin her köşesine yaygınlaştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, klima bulunmayan mevcut vagonları da konforlu hale getirmek için başlatılan çalışmalarda son aşamaya geldi. Almanya’dan gelen yeni nesil vagonlar bir bir sisteme entegre edilirken, mevcut vagonlarda da aynı konforun sağlanması amacıyla klimalı hale getirilen ilk vagon, seferlere başladı.

Yıl sonuna kadar tamamlanacak
Mevcut vagonlarda klima bulunmamasının özelikle yaz aylarından vatandaşların sık sık şikayetlerine konu olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, bu konuda başlattıkları çalışmaların sonuçlarını almaya başladıklarını söyledi. Klima takılan ilk araçta incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu çalışma ile mevcut vagonlar ile yeni gelen vagonlar arasındaki konfor farkının ortadan kaldırıldığını ifade eden Başkan Altepe, “Alanında uzman Alman firma tarafından montaj çalışmaları hızla sürüyor. Şuanda takılan klima dış ortam sıcaklığına göre iç ortam sıcaklığını kendisi ayarlıyor. Raylı sistem hatlarımızda 10 yıldır kullandığımız B-80 tipi vagonlarımızı artık klimalı hale getiriyoruz. Gerekli her türlü testler tamamlandı. İlk uygulama başarıyla sonuçlandı. Bundan sonda daha seri montaj yapılacak ve araçlarımızın büyük bölümü bu yaz içinde klimalı hale getirilecek. Yılsonuna kadar da tüm araçlarımız klimalı hale gelecek” diye konuştu.
Daha sonra montaj yapılan bölümde de incelemelerde bulunan Başkan Altepe, ilk uygulamanın zaman aldığını ancak bundan sonda daha seri montaj yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 14.06.2011 | Okunma sayısı:5437

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu