Haberler

‘Uygulamalı Girişimcilik’ eğitimi başlıyor

Font Boyutu

29 OCAK 2018

 

BASIN BÜLTENİ

 

‘Uygulamalı Girişimcilik’ eğitimi başlıyor

- BUSMEK ile KOSGEB işbirliğiyle Mart ve Nisan aylarında verilecek ‘Girişimcilik Eğitimi’nin ön başvuruları, 5 – 23 Şubat tarihleri arasında alınacak.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) ile (KOSGEB) tarafından Mart ve Nisan aylarında verilecek ‘Girişimcilik Eğitimi’nin ön başvuruları, 5 – 23 Şubat tarihleri arasında alınacak.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan protokolle Mart ve Nisan aylarında verilecek ‘Girişimcilik Eğitimi’ için 5 ile 23 Şubat tarihleri arasında ön başvurular alınacak.

Girişimcilik kursuna katılmak isteyen kursiyerlerin, başvuru formunu doldurup bir adet fotoğrafla Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) F Blok BUSMEK danışmaya vermeleri gerekiyor.

‘BUSMEK KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne yeni işletme açacaklar katılabilecek olup, eğitimden sonra işletme kurulacak ve iş planı KOSGEB tarafından onaylanan projelere destek verilecek. Öncelikli olarak BUSMEK mezunu ve kursiyerleri başvuru yapabilecek olup derslere devam zorunluluğunun olduğu da belirtildi. Programa katılacak olan girişimcilerin eğitimleri de 26 – 29 Mart, 9 – 12 Nisan ve 24 – 27 Nisan tarihlerinde 3 ayrı grupta gerçekleştirilecek.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 29.01.2018 | Okunma sayısı:1402

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir