Haberler

USTALARDAN SELÂHADDİN PINAR ESERLERİ

Font Boyutu

 Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, müziğin duayenlerinden Selâhaddin Pınar’ın eserlerine yer verilen muhteşem konserde Bursalılara müzik ziyafeti çekti.

Tayyare Kültür Merkezi’nde, usta sanatçı Fahri Dibekoğlu şefliğinde sahneye çıkan Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, Selâhaddin Pınar’ın bestelerinden oluşan keyifli bir konsere adını yazdırdı. Renkli gecenin konuk sanatçısı ise TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Ayşen Birgör’dü.

Yeni yıla yeni albüm
Türk Sanat Müziği’nin genç yüzlerinden olan Ayşen Birgör, Bursa’da sanatseverlerin gönlünü fethetti. 12 yaşından itibaren müzikle ilgilendiğini dile getiren Birgör, kendisini geniş kitlelere tanıtan ‘Popstar Alaturka’ yarışmasının hayatının dönüm noktası olduğunu söyledi. Gelecek hafta ‘Bambaşka’ adlı albümünün çıkacağını duyuran ve yeni yıla yeni albümle girecek olmanın sevincini yaşayan Birgör, albümünde Orhan Gencebay ile Coşkun Sabah’ın eserlerini seslendirdiğini söyledi.

“Türk Sanat Müziği ölmeyecek”
Bursa’da ilk kez konser verdiğini ve bu konserin kendisi için çok büyük anlam taşıdığını kaydeden Birgör, Bursalı sanatseverlerin özel ve önemli olduğunu belirtti.
TRT İstanbul Radyosu’ ve ‘Akşam Sefası’ programı ile çalışmalarına devam ettiğini dile getiren sanatçı, “Görünürde popüler bir tablo hakim olsa da Türk Sanat Müziği, hiçbir zaman ölmeyecek bir müzik türü. Türk Sanat Müziği, bu müziği seven insanlarla birlikte yaşayacak” dedi. Müziğin hayatının vazgeçilmezi olduğunu da anlatan Birgör, “İyi bir yorumcu olmak adına çabalıyorum. Niyetim, yıllar sonra da konuşulabilmektir” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Konserde Selâhaddin Pınar, Sadettin Kaynak ve Zekai Tunca gibi sanatçıların eserlerini seslendiren Birgör, sanatı ve sanatçıları destekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Coşkulu konserin sonunda sanatseverlerin alkışlarla ödüllendirdiği sanatçıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları Necmettin Şenocak ile Mustafa Altın da çiçek verdi.

Tarih: 17.12.2009 | Okunma sayısı:6410

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir