Haberler

USTALARDAN ‘OYUNCULUK’ DERSİ

Font Boyutu

7 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

USTALARDAN ‘OYUNCULUK’ DERSİ
- ‘KARAGÖZ SİNEMA ATÖLYESİ’NİN 2. DÖNEM DERSLERİ BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL 2.’Sİ GERÇEKLEŞTİRİLEN KARAGÖZ SİNEMA ATÖLYESİ’NİN 2. DÖNEM KURSİYERLERİ, ‘ADALET, SİZSİNİZ’ ADLI OYUNUN OYUNCULARI RUTKAY AZİZ, TANER BARLAS VE OYUN YAZARI ÜMİT DENİZER İLE BİR ARAYA GELDİ.
- ÜNLÜ SANATÇILAR, KURSİYERLERE MESLEKİ BİLGİLER VERDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Sinemaya Seyirci Kalmayacağız’ fikrinden hareketle bu yıl 2.’sini düzenlediği ‘Karagöz Sinema Atölyesi’nin ilk dersinde, ünlü oyuncular, mesleki deneyimlerini kursiyerlerle paylaştı.

Meraklılarına sinema sektörüyle ilgili teorik ve pratik bilgiler vererek, seyirci kalitesini artırmayı hedefleyen ve sinemaya gönül verenlerin yeteneklerini keşfetmelerine olanak sunan atölyeye katılanlar, ünlü sanatçılarla bir araya geldiler. Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerde kursiyerler, ‘Adalet Sizsiniz’ oyununun oyuncuları Rutkay Aziz ve Taner Barlas ile oyun yazarı Ümit Denizer’e merak ettikleri soruları sordular. Sanatçılar da mesleki deneyimlerini anlattıkları söyleşide, oyunculukla ilgili samimi açıklamalar yaptılar. Bursa’da gerçekleştirilen eğitimin genç sanatçı adaylarının ve kaliteli izleyicinin yetiştirilmesi adına çok önemli olduğunu söyleyen sanatçılar, Büyükşehir Belediyesi’ni anlamlı projeden dolayı tebrik ettiler.

Büyükşehir’den sanata tam destek
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Karagöz Sinema Atölyesi’ ile sinemaya gönül verenleri bir araya getirmeyi amaçladığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını anlatan Karakoç, Bursa’nın sinema sektörü için önemli bir plato özelliği taşıdığını kaydederek, “Kentimizin gerçek bir kültür başkenti olması ve bünyesindeki değerlerin ortaya çıkarılmasıyla ilgili faaliyetlerimizi hızla sürdürüyoruz. Özellikle kent kimliği ve kültürüne yönelik yaptığımız çalışmalar her alanda devam ediyor. Gerek somut eserlerin ayağa kaldırılması, gerekse soyut olarak kültürümüzün canlandırılması bizim için çok önemli. Bursa bu konuda Türkiye’ye örnek” diye konuştu. Karakoç, söyleşinin sonunda usta sanatçılara kitap hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 07.01.2013 | Okunma sayısı:5644

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir