Haberler

USTALARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Font Boyutu

 27 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

USTALARDAN MÜZİK ZİYAFETİ
- USTA YORUMCULAR BİR ARADA
- ‘50. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’NDE SAHNEYE ÇIKAN TÜRK POP MÜZİĞİ’NİN SEVİLEN İSİMLERİ AYŞEGÜL ALDİNÇ, İLHAN ŞEŞEN, NECO VE ZUHAL OLCAY BURSALI SANATSEVERLERE MÜZİK ZİYAFETİ ÇEKTİ.

BURSA –
Türk müziğine uzun yıllardır emek veren usta sanatçılar Ayşegül Aldinç, İlhan Şeşen, Neco ve Zuhal Olcay, ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’nde Bursa’da coşkulu konser verdi.

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’nde aynı sahneyi paylaşan Ayşegül Aldinç, İlhan Şeşen, Neco ve Zuhal Olcay, Bursalıları tadına doyulmaz bir müzik yolculuğuna çıkardı.
Gecede ilk olarak, ‘O kız’ şarkısıyla sahneye çıkan Ayşegül Aldinç, anne tarafının Bursalı olduğunu söyleyerek, “Sizleri hemşehriniz olarak selamlıyorum. Baba tarafım Boşnak, anne tarafım Bursalı. Bursa’yı çok severim. Ancak ilk kez burada sahneye çıkıyorum. Bugün başlayan dostluğumuz bundan sonra da devam etsin” dedi.
Bursalıların keyifle izlediği konserde Aldinç, ‘İçim bir hoş’, ‘Sorma’, ‘Karasevda’ gibi şarkılarını vatandaşların arasında söyledi. Açıkhava Tiyatrosu’nu baştan başa dolaşan Aldinç, ‘Rüzgar’ şarkısında da İlhan Şeşen ile düet yaptı.
Şeşen, daha sonra ‘Aşk Layık Olanda Kalmalı’, ‘Neler Oluyor Bize’ ve ‘Sarılınca Sana’ ve ‘Ellerimde Çiçekler’ gibi en sevilen şarkılarını seslendirdi. Sempatik tavırlarıyla da dinleyicilerini mest eden Şeşen’in şarkılarına Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran hayranları da hep bir ağızdan eşlik etti.
Şeşen de daha sonra sahneye gelen Neco ile ‘Tek Başına’ şarkısında düet yaptı. Bursalıları özlediğini söyleyen Neco, “O kadar güzel bir şehirde yaşıyorsunuz ki, burada sizlerle beraber olmak büyük mutluluk” dedi.
Programında Türkçe ve İngilizce şarkılardan oluşan bir repertuara yer veren Neco, Zeki Müren’in ‘Ağlama Değmez Hayat’ şarkısını da Bursalı sevenleriyle birlikte seslendirdi. Neco’dan sonra sahneye Zuhal Olcay çıktı. Olcay, programına ‘Yine Aşk Var’ şarkısıyla başladı. Bursa’da usta yorumcularla birlikte konser vermenin kendisini sevindirdiğini söyleyen Olcay, ‘Sen Bana Fazla İyisin’, ‘Güller ve Dudaklar’, ‘Dünden sonra yarından önce’, ‘Halka Açık’ ve ‘Pervane’ gibi şarkılarını keyifle söyledi. Neşeli tavırlarıyla dikkat çeken Olcay, sevenlerinden bol bol alkış aldı.
Konserin sonunda hep birlikte sahneye çıkan sanatçılar, ‘O gemide ben de olsaydım’ şarkısını söyleyerek eğlenceli anlara imza attılar. Sanatseverlerin yoğun ilgisiyle kaşılaşan sanatçılar bis yaparak ‘Arkadaş’ şarkısıyla geceyi noktaladılar. Gürol Ağırbaş orkestrasının eşlik ettiği sanatçılar, Bursa’da gönülleri fethettiler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.06.2011 | Okunma sayısı:6516

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu