Haberler

USTALARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, Acem Aşîrân faslı eserleri seslendirdiği muhteşem konserde sanatseverlerin gönlünü fethetti. Konserin konuğu Çiğdem Kırömeroğlu Yarkın da en güzel şarkılarını sevenleri ile birlikte söyledi.

Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, şef Salih Berkmen’in yönetiminde Acem Aşîrân faslı eserleri seslendirdi.

Muhteşem konserde müzikseverlerin gönlünü fetheden sanatçılara, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Çiğdem Kırömeroğlu Yarkın eşlik etti. Farklı makamlardan oluşan repertuarını sanatseverlerle paylaşan ve dinleyicilerden bol bol alkış alan Yarkın, sanata ve sanatçıya destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye de teşekkür etti. Bursalıların ‘Türk Sanat Müziği’ni anlayarak dinleyen özel sanatseverler olduğunu söyleyen Yarkın, konserinin sonunda sevenlerinden tam not aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Muhsin Özlükurt ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Gülsüm Anafarta, Çiğdem Kırömeroğlu Yarkın ile Salih Berkmen’e çiçek vererek tebrik etti.

Tarih: 14.01.2010 | Okunma sayısı:7237

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir