Haberler

USTALARDAN MUHTEŞEM KONSER

Font Boyutu

14 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

USTALARDAN MUHTEŞEM KONSER
- USTA SANATÇI ERKAN OĞUR’UN KONUK OLDUĞU ‘SANLIKOL / MUTLU BEŞLİSİ’ KONSERİ, SANATSEVERLERE KEYİFLİ BİR AKŞAM YAŞATTI.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi ve Kültür AŞ işbirliğiyle Bursalı sevenleriyle bir araya gelen ‘Sanlıkol / Mutlu Beşlisi’ ve usta sanatçı Erkan Oğur, muhteşem bir konsere imza attılar.

Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) sanatseverlere müzik ziyafeti sunan program, usta sanatçıların muhteşem performanslarına ev sahipliği yaptı. Kariyerlerinin başlangıç dönemini Bursa’da geçiren, daha sonra Anadolu ve Türk müziklerinin diğer dünya kültürleriyle yanyana geldiği pek çok konserle sanatseverleri selamlayan Mehmet Ali Sanlıkol ve Cem Mutlu, hayranlarıyla bu kez Bursa’da bir araya geldi. Boston’daki ‘Dünya’ isimli kültür sanat vakfında sanat çalışmalarını sürdüren ikiliye Bursa konserinde usta sanatçı Erkan Oğur da eşlik etti.
Bursa’da yoğun ilgiyle karşılanan ve biletleri satışa sunulduğu andan itibaren kısa sürede tükenen konser, eğlenceli anlara imzasını attı. Bursa konseri için özel olarak hazırlanan sanatçılar, Türk müziği etkileşimli akustik caz bestelerinin modern caz müziğiyle Türk makam ve usullerinin iç içe yorumlandığı keyifli bir müzik ziyafeti sundular. Sevilen sanatçı Erkan Oğur, sevenlerinin ilgisinden dolayı memnun olduğunu ifade ederek, “Bursa’da konser vermek beni her zaman çok rahatlatmış ve mutlu etmiştir. Bugün de çok güzel birkaç saati paylaştık. Çok güzel bir konserdi, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür A.Ş.’ye çok teşekkür eder, bundan sonraki organizasyonlarda da yeniden bir araya gelmek isterim” diye konuştu.
Mehmet Ali Sanlıkol ve Cem Mutlu da Bursa’da sevenleriyle bir araya gelmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Konserin sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın ile Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan, sanatçılara çiçek ve plaket vererek tebrik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.01.2013 | Okunma sayısı:3083

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir