Haberler

USTA SANATÇILARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Font Boyutu


20 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

USTA SANATÇILARDAN MÜZİK ZİYAFETİ
- ÜNLÜ BESTEKAR YILDIRIM GÜRSES BURSA’DA ŞARKILARIYLA ANILDI.
- ‘49. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ÖZEL KONSERDE AYNI SAHNEYİ PAYLAŞAN USTA SANATÇILAR NALAN ALTINÖRS, YILDIRIM BEKÇİ, BEKİR ÜNLÜATAER VE UMUT AKYÜREK, YILDIRIM GÜRSES’İN ŞARKILARIYLA MÜZİKSEVERLERİ MESTETTİ.

BURSA –
Bursa’da bu yıl 49.’su düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesleri Nalan Altınörs, Yıldırım Bekçi, Umut Akyürek ve Bekir Ünlüataer’i aynı sahnede bir araya getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘49. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ‘Yıldırım Gürses’i Anma Gecesi’, ünlü bestekarın en güzel şarkılarıyla renklendi. Türk Sanat Müziği’nin sevilen sesleri Altınörs, Akyürek, Bekçi ve Ünlüataer, konserin başında ‘Affetmem Asla Seni’ ve ‘Aşkın Bahardı’ adlı şarkıları birlikte seslendirdi. Daha sonra solo performanslarını sergileyen sanatçılar, berrak sesleri özel repertuarla sanatseverlerin gönüllerini fethetti.
Türk müziğinin en üretken ve yenilikçi bestekarı ve ses sanatçısı olarak bilinen Gürses’in şarkılarını coşkuyla söyleyen sanatçılar, Bursa’da konser vermenin heyecanını yaşadıklarını belirtti. Sanatseverlere müzik ziyafeti çeken sanatçılar, “Bursa’daki coşkuya doyamıyoruz” diyerek, Bursa’ya ve sanatseverlere verdikleri önemi dile getirdi.

Terörü kınadı
‘Çal Kanunum Çal’, ‘Yarabbim Feryadımı Artık Duysan Diyorum’, ‘Güller Ağlasın’ ve ‘Bir Garip Yolcu’ gibi şarkıların seslendirildiği konserde, zarafetiyle dikkat çeken Nalan Altınörs, ‘Türk Çocuğunun Şarkısı’ adlı şarkıyı da gururla söyledi. Yıldırım Gürses’in sultan-ı yegah makamındaki eserinin ‘Türküm, ne mutlu bana’ şeklindeki sözlerine sanatseverler de coşkuyla eşlik etti. Şarkısıyla terörü kınayan Altınörs, “Bugün yine 11 evladımızı teröre kurban verdik. Yine anaların babaların yüreğine ateş düştü, ocaklara ateş düştü. Herşeye rağmen hayat devam ediyor ama hayat artık çok daha zor devam etmeye başladı. Bitsin bu acılar. Ben de hepimiz gibi terörü lanetliyorum” dedi.
Şarkısını tüm şehitlere ve Türk askerlerine armağan eden Altınörs’ü, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran yaklaşık 2 bin kişi ayakta alkışladı. Muhteşem konseri yine hep birlikte şarkılar söyleyerek noktalayan usta sanatçılar, sanatseverler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 20.06.2010 | Okunma sayısı:8861

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu