Haberler

Üsküp’ten Bursa’ya ‘ebru’ yolculuğu

Font Boyutu

29 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Üsküp’ten Bursa’ya ‘ebru’ yolculuğu
- Makedonyalı ikiz kardeşler Şükran ve Ümran Ramadan, BUSMEK’te ebru eğitimi almak için Üsküp’ten Bursa’ya geldi.

BURSA – Makedonyalı kardeşler Şükran ve Ümran Ramadan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle ebru eğitimi almak için Üsküp’ten Bursa’ya geldiler.

BUSMEK, ülkeler arasında kültür köprüsü kuran hizmetleriyle dikkat çekiyor. Makedonyalı kardeşler Şükran ve Ümran Ramadan, BUSMEK’te ebru eğitimi almak için Üsküp’ten Bursa’ya geldi. Ebru eğitmeni Elif Aydın’dan ebru eğitimi alan ikiz kardeşler, 25 günlük eğitim sürecini başarıyla tamamladı. Ramadan kardeşlerin sertifikalarını, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat verdi.
Şükran Ramadan, ebru öğretmeni Elif Aydın’a ve sanatına duyduğu hayranlığı nedeniyle BUSMEK’te eğitim aldığını, ikiz kardeşinin de kendisine destek olmak için Bursa’ya geldiğini söyledi. Haftanın 5 günü BUSMEK atölyesinde, 1 günü de Elif Aydın’ın atölyesinde 8 saatlik süren eğitimlerle kendisini geliştiren Şükran Ramadan, Makedonya’da kendi atölyesini açıp sanatını yaşatmak istediğini de sözlerine ekledi.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Makedonya, Bosna Hersek ve Arnavutluk gibi birçok Balkan ülkesinde de çalışmalar icra ettik. Bu çalışmalar sayesinde ülkeler arası dostluk köprüleri güçlenerek devam etti. Makedonya’dan ebru aşkıyla Bursa’ya gelen kardeşlerimiz de azimleriyle örnek oldu” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.12.2014 | Okunma sayısı:2142

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir