Haberler

ÜSKÜP'DE 350 OSMANLI TORUNU SÜNNET ETTİRİLDİ

Font Boyutu

Üsküp Kalesi'nde düzenlenen törene Bursa Vali Yardımcısı Selman Yenigün, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar, Osmangazi Kaymakamı Osman Daştan, Osmangazi Belediyesi Başkan Vekili İsmail Kuş, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Gemlik Belediye Başkanı M.Fatih Güler, MHP Bursa İl Başkanı Arif Demirören ve çok sayıda davetli katıldı.

Makedonya'nın Çayır Belediyesi ile El Hilal Derneği'nin destek verdiği sünnet töreninde, 350 çocuğa sünnet kıyafeti giydirildi. Ellerinde Türk bayrakları ile dostluk mesajları veren çocuklar için ardından dua yapıldı. Yüzlerce çocuk sünnet olacağının heyecanını yaşadı. Törende El Hilal Derneği Başkanı Hüseyin Meciti tarafından Bursa Vali Yardımcısı Selman Yenigün'e plaket verilirken, törene katılanlara pilav ve helva ikram edildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin dört yıl önce başlattığı şölenlerin devam edeceğini söyleyen Osmangazi Belediyesi Başkanvekili İsmail Kuş, şunları söyledi: "Bu yıl 4.sünü düzenlediğimiz şölende 350 çocuğumuzu sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz."
Şölenlerin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirten Kuş, sözlerine şöyle devam etti: "Büyükşehir Belediye Başkanımız burada dostluk ve gönül köprüsü kurmuş. Buna katkıda bulunmak bizim en büyük görevimiz. Bundan sonraki yıllarda bu birlikteliklere bir şeyler katabilmek için çalışacağız."
Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ise, Makedonyalılarla aynı kültürü paylaşmanın ve bugün bunu burada yaşamanın sevincini yaşadığını sözlerine ekledi.

Tarih: 10.08.2009 | Okunma sayısı:5557

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir