Haberler

ÜNLÜ SANATÇILAR KENT GÖNÜLLÜSÜ GENÇLERE İMZA DAĞITTI

Font Boyutu


28 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

ÜNLÜ SANATÇILAR KENT GÖNÜLLÜSÜ GENÇLERE İMZA DAĞITTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘KENT GÖNÜLLÜLERİ GENÇLİK DOĞA KAMPI’NIN FİNAL KONSERİ ÖNCESİNDE, ÜNLÜ SANATÇILAR BENGÜ, VOLGA TAMÖZ VE KOLPA KAMPÇI GENÇLERE İMZA DAĞITTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si gerçekleştirilen ‘Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı’nın final gecesi öncesinde, ünlü sanatçılar Bengü, Volga Tamöz ve Kolpa kampçı gençlerle bir araya geldi.

‘Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı’nın final konseri, bu akşam Kültürpark Konser Alanı’nda gerçekleştirilecek. Bursalılara ilk kez bu özel konserle kapılarını açacak olan program öncesinde ünlü sanatçılar Bengü, Volga Tamöz ve Kolpa basın mensuplarıyla ve kampa katılan gençlerle buluştu.

“Gençlerimiz, geleceğimizin güvencesidir”
Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı, Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı hakkında bilgiler verdiği açıklamasında, “Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si gerçekleştirilen Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı, özel bir programla sona eriyor. Gençlerimiz, geleceğimizin güvencesidir. Gençlerimizde kentlilik bilincini oluşturup, yaygınlaştırmak için bu kampı hayat geçirdik. Kamp ile kendinin ve kentinin değerlerini bilen, vatanına ve bayrağına yürekten bağlı olan, katılımcı bir gençlik yetiştirmeye katkı sağlıyoruz” dedi.

Kamptan bu yıl 2500 genç yararlandı
Kampa katılan çocukların bireysel yaşam becerilerini geliştirirken aynı zamanda geleceğe de hazırlandıklarını vurgulayan Çakmaklı, “Gençlerimiz kampta unutulmaz bir tatil yaşama fırsatı da buluyor. Geleceğimiz, gençlerin ellerinde şekillenecektir. Katılımcı, şeffaf bir yöneticilik anlayışıyla gençlerimize sahip çıkıyoruz. 21 Haziran – 30 Temmuz tarihleri arasında 5’er günlük periyotlarla 6 dönem süren kamptan 2 bin 500 gencimiz yararlandı. Yaşları 13 ile 15 arasında değişen çocuklarımız, bu yıl Uludağ’ın Yiğitali Köyü’nde Gölpınarlar mevkiinde gerçekleştirilen kampta eğlenceli deneyimler kazandılar” diye konuştu.
Çakmaklı, doğa ile başbaşa bir ortam sunulan kampta, atıcılıktan biniciliğe kadar pek çok konuda bilgi sahibi gençlerin aldıkları eğitimi yaşamları süresince kullanmalarını istediklerini de sözlerine ekledi.

“Bu konser için çok hazırlandık”
Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Bengü de kampla ilgili görüşlerini dile getirerek, “Bursa gençliği için, gençlerimiz için çok büyük emekler vermişsiniz. Burada konser vermekten çok gurur duyuyoruz. Bu konser için çok hazırlandık. Gençlerimize kaliteli bir gece yaşatacağız” dedi.

“Birbirimize ihtiyacımız var”
Son günlerde yaşanan bazı müzik kanallarının çeşitli sanatçılara boykot yaptığı konusunda da düşüncelerini dile getiren Bengü, “Boykot yapılan sanatçılar, yıllarca müziğe emekler vermiş önemli isimler. Ajda Pekkan gibi, Yalın gibi isimler. Yanlış anlaşılma da olmuş olabilir diye düşünüyorum. Ben Avrupa Müzik’in sanatçısıyım. Prodüktörüm Deniz Erdem’in de bu konuda üzüntü yaşadığını biliyorum. En kısa zamanda Power Turk ile uzlaşılacağını sanıyorum. Biz çok güzel bir iş yapıyoruz. Hem bizim Power Turk’e hem de Power Turk’un sanatçılara ihtiyacı var” şeklinde konuştu.
Volga Tamöz de konuyla ilgili olarak “Bu konuda MÜYAP ile ilgili sektörel, kişisel yaklaşımlar olmuş olabilir ama çok kısa bir sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi.
Müzik sektörünün çok daraldığını kaydeden Tamöz, kendi içinde büyümeyi sağlamanın önemli olduğunu ifade ederek, müzik sektöründe yaşanan bu darlığa sektörel bazda nasıl yön verilebileceğinin düşünülmesi gerektiğine dikkat çekti.
Açıklamaların ardından sanatçılar, Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı’na katılan öğrencilere imza dağıttı. Basın toplantısı ve imza programında, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURFAŞ Genel Müdürü Mustafa Çaltılı da hazır bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 28.07.2011 | Okunma sayısı:6590

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu