Haberler

Ünlü Japon davul grubundan Bursa’da unutulmaz gösteri

Font Boyutu

 20 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

ÜNLÜ JAPON DAVUL GRUBUNDAN BURSA’DA UNUTULMAZ GÖSTERİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE TÜRKİYE TURNESİ KAPSAMINDA BURSA’YA GELEN ÜNLÜ JAPON DAVUL GRUBU ONDEKOZA, DAVUL RİTİMLERİ VE HAREKET DOLU OLAĞANÜSTÜ PERFORMANSIYLA İZLEYENLERİ KENDİNE HAYRAN BIRAKTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye turnesi kapsamında Bursa’ya gelen ünlü Japon davul grubu Ondekoza, davul ritimleri ve hareket dolu olağanüstü performansıyla izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Japon geleneksel davul sanatı Taiko’yu dünyaya tanıtan Ondekoza topluluğu, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Japonya’nın İstanbul Başkonsolosluğu ve Daikin Türkiye’nin katkılarıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda sahne aldı. Japonya İmparatoru’nun tahta çıkış töreni de dahil olmak üzere dünya genelinde pek çok önemli organizasyonda sahne alan Ondekoza, performanslarıyla Bursalıları kendilerine hayran bıraktı. Uzak Doğu’nun yöresel ezgilerini seslendiren topluluk, davul şovlarının yanı sıra kullandıkları ilginç aletlerle yaptıkları müzikle de dinleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Gösteri arasında eğlenceli dakikalar da yaşatan Ondekoza, yaklaşık 2 saatlik gösterisiyle izleyenleri mest etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.10.2017 | Okunma sayısı:1266

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir