Haberler

Üniversitelilere sıcak karşılama

Font Boyutu

 03 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

ÜNİVERSİTELİLERE SICAK KARŞILAMA
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÜNİVERSİTEYE KAYIT YAPTIRMAK İÇİN BURSA’YA GELEN ÇİÇEĞİ BURNUNDAKİ ÜNİVERSİTELİLERİ HEDİYELERLE KARŞILADI.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, üniversiteye kayıt yaptırmak için Bursa’ya gelen çiçeği burnundaki üniversitelileri hediyelerle karşıladı.

Bursa’daki üniversiteleri kazanan ve kayıt yaptırmak için bulundukları kentlerden yola çıkan öğrenciler, şehirlerarası otobüs terminalinde kestane şekeri ve Bursa’yı tanıtan kitaplarla karşılandı. Terminale ayak bastıklarında Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite standıyla karşılaşan öğrenciler, kendilerine takdim edilen hediyelerin ardından yine Büyükşehir Belediyesi’nce tahsis edilen öğrenci servisleriyle okullarına gönderildi.

Hedef: Örnek ev sahipliği
Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, her yıl olduğu gibi bu yıl da hazırlık yaptıklarını ve 2014-2015 eğitim öğretim döneminde üniversiteye kayıt yaptıracak öğrencileri karşılamaya başladıklarını ifade etti. Uludağ Üniversitesi ya da diğer okullarda okumak nedeniyle Bursa’ya gelen öğrencilerin şehri tanımaları ve kolay adapte olmaları için birimler oluşturduklarını belirten Başkan Altepe, “Burada bulunan gönüllü arkadaşlarımız, Bursa’mıza gelen ve okullarına yeni kayıt yaptıracak olan genç arkadaşlarımıza rehberlik edecekler. Hem Bursa’yı ve üniversiteleri anlatacaklar hem de okul kayıt işlemleri konusunda onlara yardımcı olacaklar. Hedefimiz Bursa’mıza gelen tüm kardeşlerimize yardımcı olmak. Medeniyet kenti Bursa’mızın örnek bir ev sahipliği yapmasını sağlamak” dedi.
Başkan Altepe, Bursa’ya gelen ilk öğrencilere kestane şekeri ve kenti tanıtan hediyeler takdim etti. Üniversitelilerle sohbet edip hangi ilden geldiklerini soran Başkan Altepe, terminalde kurulan diğer öğrenci stantlarını da ziyaret etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 03.09.2014 | Okunma sayısı:3580

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu