Haberler

ÜNİVERSİTEDE YENİ DÖNEM BURSARAYLA BAŞLAYACAK

Font Boyutu

 16 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

ÜNİVERSİTEDE YENİ DÖNEM BURSARAYLA BAŞLAYACAK
- BURSARAYI ÜNİVERSİTE İLE BULUŞTURACAK OLAN GÖRÜKLE HATTINDAKİ ÇALIŞMALAR SON AŞAMAYA GELİRKEN, YOLCULU SEFERLERE EYLÜL AYINDA BAŞLANMASI HEDEFLENİYOR.
- BAŞKAN ALTEPE, TEMMUZ AYINDA TEST SÜRÜŞLERİNİN BAŞLAYACAĞINI BELİRTEREK, ÖĞRENCİLERİN YENİ DÖNEMDE ÜNİVERSİTEYE BURSARAY İLE GELEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
- ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. KAMİL DİLEK, BURSARAY’IN SEFERLERE BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE ÖZELLİKLE GÜVENLİK AÇISINDAN KAMPÜS GİRİŞ ÇIKIŞLARININ KONTROL ALTINA ALINACAĞINI VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen Bursaray Görükle hattının Yüzüncü Yıl, Batıkent ve Üniversite istasyonlarında çalışmalar son aşamaya geldi. Başkan Altepe, yolculu seferlere Eylül ayında başlamayı hedeflediklerini belirterek, öğrencilerin yeni dönemde üniversiteye Bursaray ile gelebileceklerini söyledi.

Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olması amacıyla raylı sistem yatırımlarına bu dönemde hız veren Büyükşehir Belediyesi, Aralık ayında yolculu seferlere açılan Altınşehir, Ertuğrul ve Özlüce istasyonlarının ardından üniversite hattının Yüzüncü Yıl, Batıkent ve Üniversite istasyonlarında da çalışmaları son aşamaya getirdi. Üniversite istasyonunda devam eden çalışmaları Rektör Prof.Dr. Kamil Dilek ile birlikte inceleyen Başkan Altepe, Temmuz ayında test sürüşlerine başlanacağını söyledi.

Üniversitenin çehresi değişiyor
Üniversiteye ulaşımın sadece öğrenciler için değil Tıp Fakültesi Hastanesi nedeniyle bölgeye gelen vatandaşlar için de büyük önem taşıdığını dile getiren Başkan Altepe, ulaşım konusunda yapılacak çalışmaların raylı sistemle de sınırlı olmadığını kaydetti. Üniversite içi bağlantı yolları ve tünel geçişleri gibi bir dizi çalışmaların da startını verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, “Bursarayla bağlantı yolları ve kampüs içi otopark düzenlemeleri gibi yapılacak işleri yerinde inceliyoruz. İnşaatı devam eden üç istasyonda fiziki gerçekleşme büyük ölçüde tamamlandı. Temmuz ayında test sürüşlerine başlamayı hedefliyoruz. Eylül ayında da yolculu seferleri başlatacağız. Yani yeni dönemde öğrencilerimiz üniversiteye konforlu bir şekilde ulaşabilecekler” dile konuştu.

Güvenlik sağlanacak
Bursaray’ı sadece ulaşım projesi olarak görmediklerini dile getiren Rektör Prof.Dr. Kamil Dilek ise, hastane nedeniyle her gün yüzlerce aracın kampüs alanına girdiğini hatırlattı. Bursaray’ın devreye girmesiyle birlikte kampüs alanına giriş çıkışların kontrol altına alınacağını hatırlatan Prof.Dr. Dilek, “Böylelikle güvenliğin sağlanması da kolaylaşmış olacak. Bunun yanında kampüs içi bağlantı yolları, otopark ve çevre düzenlemelerini hayata geçirecek olan başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 16.06.2011 | Okunma sayısı:5740

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu